A rózsafélék családjába tartozó almafa termése napjaink egyik legelterjedtebb és legnépszerűbb gyümölcse. Habár még nem sikerült egyértelműen meghatározni a származási helyét, szinte biztosra vehető, hogy valahol Eurázsiában kell keresni. Ami a fajtagazdagságát illeti: közel kétezer almaféle létezik!
Magas a víztartalma, és kevés kalóriát (50 kcal/100 g) tartalmaz, ezért egész évben ideális harapnivaló. Többek között A-, C-, valamint B-vitaminokat, foszfort, kalciumot és vasat is tartalmaz, ezek döntő része a héjában található. Segíti az emésztést, tisztítja a veséket és a vért, de alacsony vércukorszint esetén is kifejezetten ajánlott a fogyasztása.
1. A felszeletelt alma nem barnul meg, ha citromlevet csepegtetünk rá.
2. A magházat a külön erre a célra kitalált, éles végű, csőszerű szerkezettel is kiemelhetjük a gyümölcsből.
3. Az almaecet az ízületekre, a bőrre és az emésztésre is jótékonyan hat.
Almakompót
Mosd meg, majd vágd ketté az almákat. Szedd ki a magházukat, aztán kockázd fel a húsukat, és némi cukorral tedd fel főni annyi vízben, amennyi ellepi. Ízlés szerint szegfűszeggel, vaníliával vagy 1-2 fahéjrúddal ízesítheted. Főzd puhára a darabkákat, aztán hidegen vagy melegen tálald!
Almakrémleves
Készíts almakompótot, majd szedd ki belőle a fűszereket. Sűrítsd be tejszínnel, ízesítsd citromlével, aztán az egészet pürésítsd botmixerrel. Hidegen, fahéjjal megszórva és néhány tejszínhab-rózsával díszítve lesz a legfinomabb!
Almás-sajtos csirke
Egy olajjal kikent tepsibe tegyél csirkemellfilé-szeleteket. Mindegyiket kend meg reszelt sajttal, szegfűszeggel, fahéjjal, sóval és egy pici cukorral ízesített főzőtejszínnel. Halmozz köré meghámozott, majd felkockázott almát, aztán az egészet told be a sütőbe, és süsd aranysárgára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.