A bort soha ne csak szárazanyag- vagy alkoholtartalma alapján ítéljük meg, nemes egyszerűséggel legyen az mérvadó, hogy milyennek találjuk az adott tétel ízét. Gondolunk itt arra, hogy mennyire fűszeres vagy gyümölcsös, harmonikus-e, vagy éget-e benne az alkohol, netán kellemetlenül savas. Az tehát nem mellékes, hogy mennyire fog meg bennünket a komplett ízvilág, a bor aromatikája nem valami megszokott, már-már sablonos, hanem egyedi és izgalmas. Ezért egyáltalán nem lehetetlen, hogy egy könnyedebb vörösbor is lehet minőségi és kifinomult jellegzetes és sokrétű aromájának köszönhetően.
A pinot noir egy elegáns, ellenállhatatlan, nemzetközileg is elismert vörösborfajta, amely ezen tulajdonságai okán hűséges táborral bír. Ünnepekre, ajándékba való, mutatós darab. Ha főznénk vele, akkor a következő alapanyagokkal nagyon jól működik: gyökérzöldségek, burgonya, csicsóka, gomba, cékla, padlizsán, paradicsom, az érlelt sajtok, a camembert-típusú sajtok, liba, kacsa, vadmadarak, sertéshúsból, borjúból és bárányból készült ételek, valamint a belsőségek állnak hozzá a legközelebb ízvilágban és struktúrában.
A kadarkában nincs túl sok csersav, könnyű, és általában világosabb is, mint a többi kékszőlőfajtából készült bor. Fűszeressége rendszerint izgalmas, sokan úgy tartják, hogy a magyar kadarkához hasonlót az egész világon nem találni. Alapanyagok közül a gyökérzöldségek, burgonya, csicsóka, gomba, cékla, padlizsán, paradicsom, az érlelt sajtok, a camembert-típusú sajtok, liba, kacsa, vadmadarak, sertéshúsból, borjúból és bárányból készült ételek, valamint a belsőségek állnak legközelebb a kadarka szőlőfajtából készült vörösborhoz.
Ha egy könnyen érthető, gyümölcsös, jó ivású vörösbort keresünk, akkor a zweigelt remek választás. Az év szinte minden szakában népszerű. A fajtát egyébként gyakran házasítják, a cuvée-knek lágyságot, gyümölcsösséget és egy halványabb lila színt kölcsönöz. Ha főzünk vele, akkor az alapanyagok közül a gyökérzöldségek, burgonya, csicsóka, gomba, cékla, padlizsán, paradicsom, az érlelt sajtok, liba, kacsa, vadmadarak, sertéshúsból, borjúból és bárányból készült ételek, őz, valamint a belsőségek állnak hozzá a legközelebb.
A vörösbor egészségügyi hatásai közismertek, ám csak akkor gyógyszer, ha mértékkel fogyasztjuk. Mivel ez az ital a forralt bor alapja, így nem véletlen, hogy a téli melengető nedűnek is számtalan, jótékony tulajdonsága van, melyet csak felerősítenek a belekerülő aromás fűszerek! Akár magunk készítjük, akár a karácsonyi forgatagban fogyasztjuk, élvezzük ki áldásos hatását.
A forralt bor azon túl, hogy csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, magas antioxidánstartalma miatt a koleszterinszintre is jó hatással van. Az italba kerülő fűszerek pedig tovább javítják a szívműködést.
A vörösbor a csontritkulás kockázatát is csökkenti a benne található rezveratrolnak (egyfajta növényi vegyületnek) köszönhetően, melynek egyébként gyulladásgátló tulajdonsága ismert, továbbá segít fiatalon tartani a sejteket, így lassítja az öregedést. Ezek a borban található növényi vegyületek a memóriát is javítják, és ugyanezt a hatást éri el a szerecsendió is, ami csökkenti a fáradtságot is, emellett oldja a stresszt és a szorongást.
A forralt borba kerülő erős fűszerek közül a szegfűszeg és fahéj vírusellenes tulajdonsággal rendelkezik, de immunerősítőek a citrusfélék és a gyömbér is, valamint a vörösbor is remek gyulladáscsökkentő, sőt segít a fertőzések elleni védekezésben.
A forralt bor a fűszereknek köszönheti méregtelenítő hatását.
A szerecsendió segíthet megtisztítani a májat és a vesét a méreganyagoktól, emellett erősíti is ezeket a szerveket.
A fahéj erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, mely segít helyreállítani a normál szöveti működést. Ugyanerre képes a vörösbor és a szegfűszeg is, melyek a forralt borban együttesen fejtik ki gyulladáscsökkentő hatásukat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.