A dió hihetetlenül egészséges, hiszen az omega-3 zsírsav és a B-vitaminok mellett, C- és E-vitamint, valamint kalciumot, káliumot, magnéziumot, vasat, rezet, cinket és mangánt is tartalmaz. Sőt, mivel kiváló rostforrás, ezért az emésztésnek is jót tesz.
A hagyományos diótörés nem nevezhető szórakoztató elfoglaltságnak, ezért, ha nagyobb mennyiségű dióbélre van szükséged, akkor érdemes kipróbálni a gyakorlott háziasszonyok egyik bevált praktikáját.
Ehhez mosd meg a diót, tedd egy lábasba és önts rá forrásban lévő vizet. Forrald még 3-4 percig a diót, majd szűrd le. Várd meg, amíg kihűl, válassz kettőt belőle és nyomd egymáshoz őket. Mivel a dióhéja megpuhul, ezért különösebb erőfeszítés nélkül fel lehet törni.
Az viszont fontos, hogy ne főzd 3-4 percnél tovább, különben a dióbél is megpuhulhat, ami ront az ízén és csökkenti a tápanyagok mennyiségét. Amennyiben a fenti módszert választod, akkor érdemes pár napon belül elfogyasztani a diót.
Tedd bele a diókat egy zacskóba, és egy éjszakára rakd a mélyhűtőbe. Mivel a héjas gyümölcsben lévő víz megfagy, ezért a kemény héj megreped. Érdemes viszont tudni, hogy az így előkészített dió belseje megpuhul, így ezt a módszert akkor érdemes alkalmazni, ha utána azonnal felhasználod.
Ahogyan azt a korábbi cikkünkben megírtuk, az érett, meg nem tört diótermés akár egy évig is tárolható hűvös, jól szellőző helyen. A tisztított dióbél azonban hajlamos az avasodásra, ezért ajánlott vászon- vagy papírzacskóban tárolni, mihamarabb felhasználni, illetve mélyhűtőbe tenni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.