Legyen szó egyszer használatos vagy szövetből készült habzsákról, a betöltése nem egyszerű művelet. Aki már próbálkozott betölteni krémet egy habzsákba, az pontosan tudja, hogyan milyen könnyen kiszökik belőle a cukros krém, ami aztán ráragad a kezünkre, a habzsák külső oldalára, lefolyik a konyhapultra, és az egész hatalmas, koszos káosszá változik. Ezt azonban könnyen megelőzhetjük egy egyszerű konyhai praktikával!
A habzsák használata során három dologra kell odafigyelni. Az első, hogy ha műanyag, azaz egyszer használatos habzsákkal dolgozunk, akkor sose vágjuk ki a végét betöltés előtt. A második, hogy a kívánt formájú csővéget sose felejtsük ki a zsákból, ugyanis azt csak belülről lehet behelyezni, kívülről nem lehet rácsavarni az egyszer használatos habzsákok esetében. A harmadik trükk, és itt jön az a praktika, amivel megelőzhető a konyha bepiszkolása, hogy a zsákot ne a kezünkbe fogjuk, hanem helyezzük egy magas falú edénybe, akár egy mérőpohárba.
Ha a habzsákba behelyeztük a kívánt formájú csővéget, akkor a zsákot tegyük egy magas falú edénybe. A zsák száját ezután húzzuk rá az edényre, így rögzítjük az anyagot, ami nem fog elmozdulni, vagy elcsúszni. Ha ez kész, akkor egy kanál vagy spatula segítségével halmozzuk a krémet a zsákba. Ezzel a praktikával nem fog összeesni a zsák, kicsúszni a kezünkből, és a krém sem ragasztja össze az ujjainkat. Ha betöltöttük a habzsákot, akkor szedjük le a zsák száját az edény faláról, csavarjuk össze és kész is.
Ha egyből használnánk a krémet vagy a csokimázat, akkor vágjuk ki a zsák végét és nyomhatjuk is a krémet, de ha később díszítenénk a tortát, akkor így, kivágás nélkül tegyük a hűtőbe a habzsákot a magas falú edénnyel együtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.