Elkészítés: A tojásfehérjéket egy csipet sóval elkezdjüki habbá verni. Amikor már kezd kifehéredni, apránként, állandó keverés mellett hozzákanalazzuk a kristálycukrot. Addig verjük, hogy már majdnem teljesen kemény hab legyen. Ekkor hozzácsepegtetjük az ecetet, majd hozzáadjuk a kukoricakeményítőt. 1-2 percig még tovább verjük, hogy kemény állagú habot kapjunk.
Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral (vagy szilikonlappal), majd halmokban rákanalazzuk a keményre vert hab felét. Ezután mindegyik halom közepébe, kanállal kis mélyedést alakítunk ki.
A csokoládét gőz fölött felolvasztjuk, majd kevergetve lehűtjük. Ezután minden habcsók mélyedését telecsorgatjuk a kihűlt, olvasztott csokoládéval. Végül a maradék habot a tetejére kanalazzuk úgy, hogy teljesen befedje a csokoládéréteget.
Előmelegített sütőbe tesszük, majd légkeverésnél 120 fokon 40 percig szárítjuk a habcsókokat. Ezután a sütőt kikapcsoljuk, és 30 percig még a csukott ajtajú sütőben tovább szárítjuk. Végül a sütőajtót teljesen kinyitjuk, és így hagyjuk kihűlni (én amikor már langyosra hűlt, kivettem, és így hűtöttem ki teljesen a habcsókokat). Hagyományos sütőnél alacsony hőfokon kell kiszárítani a habcsókokat!!!!
A málnát egy edénybe tesszük, és hozzáadjuk az ízlés szerinti mennyiségű cukrot, a vaníliás cukrot, az őrölt fahajat és a narancshéjat, majd kb. 10 percig lassú tűzön főzzük, közben többször megkeverjük. Ezután egy szitán átpasszírozzuk, hogy a magok ne kerüljenek bele a málnazselébe, majd visszatesszük a tűzre. A keményítőt egy pici vízzel simára keverjük, majd állandó keverés mellett a málnába csorgatjuk. 1-2 percig kevergetve besűrítjük.
Tálaláskor a tányérra kanalazzuk a málnazselét, majd ráhelyezünk egy habcsókot. Végül a tetejére olvasztott csokoládét csorgatunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.