Elkészítés: A palacsintához a lisztet mély tálba szitáltam, beleütöttem a 2 tojást, majd kevés tejjel előbb csomómentesre kevertem, majd folyamatos keverés mellett hozzáadtam a maradék tejet is. Lefedve hűtőszekrénybe helyeztem.
Amíg a tészta pihent, elkészítettem a tölteléket. A hagymát egészen apróra kockáztam. A gombát felaprítottam. A vajat egy serpenyőben felolvasztottam, rádobtam a hagymát, amikor üvegesre dinsztelődött, hozzáadtam az aprított gombát. Meghintettem a liszttel, alaposan elkevertem, majd 1-2 perc elteltével felöntöttem a levessel. Forrni hagytam, közben hozzáadtam a fűszereket, majd felöntöttem a tejjel. Amint besűrűsödött, félrehúztam a tűzhelyről. Kissé hűlni hagytam, aztán botmixerrel leturmixoltam.
Közben a palacsintatészta is kipihente magát, be is sűrűsödött, úgyhogy felpezsdítettem a ½ dl ásványvízzel. Alaposan átkevertem.
A palacsintasütőt felmelegítettem, mogyorónyi olajat öntöttem bele, és szép sorban kisütöttem a palacsintákat. Ebből a mennyiségből az én sütőmben 12 palacsinta kerekedett.
Egy tűzálló tálat vékonyan kiolajoztam, majd fogtam egy palacsintát, és bő 1 evőkanálnyi gombamártást halmoztam a közepére. Előbb a hozzám közelebb eső részt, majd a szemben lévőt hajtottam rá, aztán balról jobbra haladva feltekertem. Belehelyeztem az előkészített tűzálló tálba. A többivel ugyanígy jártam el.
A palacsinták tetejét megszórtam reszelt füstölt gomolyával, meghintettem kevés szárított petrezselyemzölddel, és bőségesen megborsoztam.
175 fokra előmelegítettem a sütőt, és 4-5 percre betettem. Épp csak annyi idő szükséges, hogy a sajt szépen ráolvadjon a tetejére. Azonnal tálaltam.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.