Ha nem iszunk elég folyadékot, a testünk visszatartja a vizet, ez pedig elsősorban a pocakunk körül látszik majd meg. Naponta legalább 1,5 liter víz elfogyasztása ajánlott! Emellett zöld vagy bármilyen más – például gyömbérrel, édesköménnyel ízesített – teát is érdemes fogyasztani.
A helyes tartástól megnyúlik a testünk, és valóban laposabbnak látszik a hasunk. Ráadásul azzal, ha folyamatosan ügyelünk arra, hogy megfelelően álljunk, automatikusan erősítjük is a hasizmainkat! De vajon milyen a helyes testtartás? Mellet ki, hasat be! A vállat ne húzzuk a nyakunkba, a feneket pedig ne toljuk ki!
Az alkohol, a kávé és a magas sótartalmú készételek mind-mind a lapos has ellenségei. Ha karcsúak szeretnénk maradni, kávé helyett igyunk gyógyteát, az alkoholos italok közül pedig legfeljebb vörösbort fogyasszunk, és abból is csak maximum 1-2 pohárral hetente. A készételeket teljesen kerüljük el, a főzésnél pedig inkább zöld fűszereket használjunk ízesítőként, és csak minimális mennyiségű sót! A ropi, a csoki és a keksz helyett inkább válasszunk pár szem olajbogyót vagy olajos magvat!
A rosszul működő anyagcsere puffadást, és így a valósnál nagyobb hasat eredményez. Sok ember számára túl intim ez a téma, pedig nem kellene annak lennie... Ne nyomjuk el a székelési ingert, sőt, igyekezzünk tudatosítani magunkban, hogy minden reggel szükség van rá. Ha nem sikerül rendszeresen – vagy több napon át – „teljesíteni”, érdemes felkeresni a belgyógyászát, ha pedig itt az derül ki, hogy nem fizikai okok állnak a háttérben, akkor egy pszichológust.
Ahelyett, hogy gyorsan befalnánk az ételt, fontos, hogy minden falatot legalább 10-szer meg kell rágni, mielőtt lenyelnénk. Ha nem így teszünk, a testünknek sokkal nagyobb erőfeszítésébe kerül a táplálék megemésztése, ami gáztermelődéshez, fájdalomhoz, puffadáshoz vezethet. Amikor ugyanis gyorsan eszünk, rengeteg levegőt is lenyelünk, így megnő a hasunk!
A hasizomgyakorlatok, mint például a zsugorfelülés, nagyszerűek a hasfal erősítéséhez, de ha karcsúbb derekat akarunk, akkor zsírégető mozgásformákkal kell kombinálnia őket. Fussunk, ússzunk, esetleg próbáljuk ki az elliptikus tréner nevű kardiogépet!
A folyamatos feszültség hatására a szervezet egy kortizol nevű stresszhormont kezd el termelni. Emiatt aztán sokan nassolnivalók után nyúlunk, hogy ezzel nyugtassuk magunkat. Mindez pedig hosszú távon bizony úszógumit eredményez... Ha a munkánk miatt sok feszültség ér minket, készítsünk ki magunk köré valamilyen zöldséget, gyümölcsöt vagy egy müzliszeletet, és inkább ezeket falatozzuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.