A legtöbb fogyókúra nagy lelkesedéssel indul, majd néhány koplalással eltöltött nap után kudarcba fullad. Első lépésként komolyan el kell határoznod, hogy a sikeres súlyvesztés érdekében változtatsz az életmódodon. Ez nem drasztikus lépéseket jelent, inkább azt, hogy fokozatosan áttérsz az egészségesebb táplálkozásra és egy mozgásban gazdagabb életmódra.
Ha jelentős súlyfelesleggel rendelkezel, és sokat szeretnél fogyni, először feltétlenül keresd fel a háziorvosod! Az orvos és egy dietetikus segítségével megtudhatod, melyek azok a sarkalatos pontok (pl. a túl magas cukor- vagy zsírbevitel), amelyeken feltétlenül változtatnod kell.
A 8 órás diéta - bármit ehetsz, a lényeg az időzítés >>>
Ne legyél türelmetlen, a tartós fogyás titka ugyanis a fokozatosság! Látványos, kilókban is mérhető eredmény csak az első hónap után jelentkezik majd. Adj időt a szervezetednek arra, hogy megszokja a megváltozott táplálkozási szokásokat! Fontos, hogy ne csak a mérlegnek higgy, hanem a mérőszalagnak is! Néha a kilók helyett a centik mutatják meg, sikeres volt-e a karcsúsító program.
Vásárláskor mindig nézd meg az adott élelmiszer címkéjét, különös tekintettel az energia-, zsír- és cukortartalomra! Ezen értékek alapján könnyebb lesz kiválasztanod a rengeteg lehetőség közül a neked legmegfelelőbbet.
Zónadiéta - csodamódszer, amivel a világsztárok fogynak >>>
Ne feledkezz meg a megfelelő folyadékbevitelről! Igyál meg naponta legalább 1,5-2 liter ásványvizet, gyógyteát vagy jó minőségű csapvizet.
Mozgás nélkül nem megy! Természetesen ne gondolj rögtön a maratoni távra, kezdetben heti 3-4 alkalommal fél óra tempós séta is elegendő. Később aztán az időtartamot és a tempót is fokozatosan növelheted. Ha úgy érzed, a kocogás való neked, csatlakozz egy futóklubhoz, ahol nemcsak szakszerű segítséget kaphat szaz edzéshez, de remek társaságba is kerülhetsz.
Ha úgy véled, a kocogás túl monoton, keress egy edzőtermet. Ha pedig inkább az otthonodban szeretnél mozogni, rengeteg fitnesz-DVD közül válogathatsz!
Bármilyen sportot űzöl is, elengedhetetlen a lábszerkezetednek megfelelő cipő és egy jó sportmelltartó, hűvös időben pedig a réteges öltözködés.
A körte, az alma és a szilva télen is ellátnak majd tápanyagokkal akár fagyasztva, akár befőttként-lekvárként (csak kevés cukorral!) eltéve.
A sárgarépa, a sütőtök, a petrezselyemgyökér, a zeller, a cékla és a káposztafélék mind-mind télálló zöldségek, azaz a kemény mínuszok hatására sem csökken jelentősen a tápanyagtartalmuk.
Fontos, hogy az őszi napfényt is kihasználd, hiszen ez a D-vitamin-képződés mellett a szervezet kalcium-foszfor háztartásának egyensúlyát, valamint ezen ásványi anyagok felszívódását és a csontokba való beépülését is elősegíti. A D-vitamin egy részét ősszel–télen friss hal és tojás fogyasztásával is pótolhatod.
Az antioxidáns és immunerősítő hatású C-vitamint paprikából készült ételekkel (pl. paprikasaláta, lecsó) és a citrusfélékkel biztosíthatod. A savanyú káposzta a C-vitaminon kívül pantoténsavat is tartalmaz, télen bőven ehetsz belőle!
Egyre hízol, ahogy idősödsz? Könnyen tehetsz ellene >>>
A csipkebogyóból, kökényből, somból készült lekvárt vagy szörpöt hetente 2-3 alkalommal bátran illeszd be az étrendedbe
A B1-vitamin-bevitelben ősszel a gomba segít!
1. nap
Reggeli: Turmixolj össze 1 db körtét és 200 ml 1,5 %-os tejet, majd adj hozzá 2 ek natúr müzlit.
Tízórai: 1 kis fürt szőlő
Ebéd: 1 szelet grillezett csirkemellfilé sült zöldségekkel (paprika, hagyma, zöldbab)
Uzsonna: 1 db Túró Rudi
Vacsora: 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér, 1 pár virsli, 1 db paradicsom
Egyhetes diétanaptár - minden, amit hétfőtől vasárnapig tenned kell >>>
2. nap
Reggeli: 1 db korpás kifli, 2 vékony szelet pulykamellsonka, 1 db zöldpaprika
Tízórai: 200 g szilva
Ebéd: spenótfőzelék (a habarást teljes kiőrlésű lisztből és joghurtból vagy kefirből készítsd!), 1 db főtt tojás
Uzsonna: 1 db müzliszelet
Vacsora: 300 g párolt brokkoli, kevés reszelt sajttal megszórva
3. nap
Reggeli: 2 szelet korpás kenyér paradicsom- és paprikakarikákkal, ráolvasztott mozzarellával
Tízórai: 200 ml paradicsomlé, 2 szelet extrudált kenyér
Ebéd: vegyes saláta (paradicsom, paprika, főtt tojás, retek, zöldsaláta, uborka) olívaolajos-ecetes dresszinggel, 1 szelet grillezett pulykamell
Uzsonna: 1 db nagy körte
Vacsora: 1 tányér burgonyakrémleves snidlinggel megszórva, 1 db puffasztottrizs-szelet
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.