Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Körömpörkölt csülökkel
Klasszikus stíriai metélt
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Klasszikus kuglóf
Babgulyás
Csupacsokis brownie
Mákos guba
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Zsemlegombóc
Dödölle - az eredeti recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Finomfőzelék
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Kínai szezámmagos csirke
Vadas marha
Káposztás tészta egyszerűen
Könnyítsd meg a szervezeted munkáját, és próbáld megelőzni a panaszokat! Íme, néhány tanács ehhez.
Tévhitek

1. Egy kupica pálinka „lenyomja” a zsíros ételt!

Nem igaz! Az alkohol hatására a gyomor még több savat termel. Ez ugyan segíti az emésztést, de gyomorproblémák esetén az alkohol károsan hat a gyomor nyálkahártyájára.

2. Naponta kell hogy legyen székleted.

Különbözőek vagyunk, ez érvényes az emésztésre is. Van, akinek napjában kétszer van széklete, másnak csak hetente négyszer - ez így normális.

3. Gyomorégésre igyál tejet!

Hírével ellentétben nem köti meg a savat, ezért ne próbálkozz vele, helyette igyál szénsavmentes ásványvizet.

A 7 LEGEGÉSZSÉGESEBB GYÜMÖLCS A VILÁGON >>>
Tények, Tippek

1. Ha túl érzékenyek a beleid, kerülnöd kell a felfúvódást okozó élelmiszereket; ilyen például a kelkáposzta és a hüvelyesek (bab, lencse, borsó), de a hagymát is csak módjával fogyaszd. A zöldségek is jobban emészthetők, ha főzéskor 1 liter vízhez adsz 1 kávéskanálnyi szódabikarbónát.

2. Naponta legalább 2 liter vizet igyál meg, valamint fogyassz magas rosttartalmú ételeket.

A 9 LEGEGÉSZSÉGESEBB ZÖLDSÉG A VILÁGON >>>

3. Rendszeresen étkezz, de egyszerre csak keveset egyél, és kerüld a tartósítószerekkel teli félkész termékeket.

4. A nyálban fontos enzimek találhatók, amelyek segítik például a szénhidrátok lebontását. Megkönnyíted az emésztést, ha lassan, komótosan eszel, és alaposan megrágod az ételt. Ha kapkodsz és falsz, akkor nagyobb darabokat nyelsz le, amelyek félig megemésztve kerülnek a vastagbélbe.

5. Ne feledkezz meg a testedzésről sem, a mozgás segít a bélrendszer ideális működésében.

6. Csökkentsd a feszültséget az életében! A tartós stressz miatt a szervezeted védekezőképessége jelentősen lecsökkenhet és komoly betegségek – idegrendszeri, emésztési, keringési problémák, sőt akár daganatos megbetegedések – alakulhatnak ki. A relaxáció, a jóga, az autogén tréning és a sportolás segít feldolgozni a feszültséget, és enyhíti a stresszt.

7. Néha kell egy kis koplalás: a bélrendszernek is szüksége van a pihenőre, ezért hetente-kéthetente egyszer tartson „könnyített napot”. Ilyenkor csak gyümölcsöt fogyassz. Kezdetnek az is jó lehet, ha minden héten kétszer elhagyod a vacsorát.

10 DOLOG, AMI A TESTEDDEL TÖRTÉNIK, HA TOJÁST ESZEL >>>

Tudtad?

A bélrendszer olyan, mint egy gigantikus szerkezet: a gyomorszájtól a vastagbélig körülbelül 7 méter hosszú. Belső felülete óriási, ha minden redőt, sarkot stb. kisimítanánk, egy futballpályányi területet kapnánk. Az emésztést rengeteg apró idegsejt szabályozza. A vékonybél finom erei megszűrik a megemésztetlen pépes tápanyagot, a vastagbél pedig eltávolítja a székletet és a salakanyagot.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.