Tojásos nokedli fejes salátával
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Tárkonyos csirkeraguleves
Farsangi szalagos fánk
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Klasszikus kuglóf
Körömpörkölt csülökkel
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Mákos guba
Epres blondie
Csupacsokis brownie
Finomfőzelék
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Kapros tökfőzelék virslivel
Rakott zöldbab darált hússal
Káposztás tészta egyszerűen
Vadas marha
Dubarry-csirkemell
Krémes spenótfőzelék
Kijevi csirkemell rizibizivel
Egészséges

Fahéjtea babérlevéllel: ezzel indítsd a téli reggeleket és nem leszel beteg

A természet kincseit hosszú ideje használjuk a gyógyításban és a betegségek megelőzésében. Most egy olyan teát ajánlunk a figyelmedbe, ami finom, ízletes, és ha reggelente éhgyomorra iszol belőle egy csészével, akkor biztosan megúszod az őszi-téli időszakban gyakori vírusok támadását.

Mindkét fűszernövény kedvelt a népi gyógyászatban értékes hatóanyagaik miatt. Együtt fogyasztva a jótékony hatások felerősítik egymást, és számos panasz enyhíthető, miközben az immunrendszer is erősödik.

Mézzel és citrommal is ízesíthetjük a fahéjból és babérlevélből készült teát / Fotó: Shutterstock

Mit tud a babérlevél?

A babérlevél, és így a belőle készült te is káliumban, magnéziumban, B6-, B9- és C-vitaminban gazdag.  A szárított babérlevél kivonata olyan antioxidáns hatású illóolajokat tartalmaz, mint a cineol és a polifenolok, amelyek segíthetnek szabályozni a vér koleszterin szintjét azáltal, hogy csökkentik az LDL-koleszterin („rossz” koleszterin) és a trigliceridek szintjét, és növelik a HDL-koleszterin („jó” koleszterin) szintjét a vérben. Ily módon segíthet megelőzni az olyan szív- és érrendszeri elváltozásokat, mint az érelmeszesedés, a szívroham és a stroke.

Antioxidáns, gyulladáscsökkentő és görcsoldó tulajdonságainak köszönhetően a babérlevél segíthet különböző  emésztési zavarok estén, enyhítheti a gyomor- és bélgörcsöket. A babérlevélben található aktív vegyületek fokozzák a gyomorenzimek és a nyálka kiválasztását, javítva az emésztést. 

A fahéj jótékony hatásai

Kellemes, nyugtató illatán túl a fahéj segít megelőzni a szív- és érrendszeri betegségeket azáltal, hogy erősíti a keringési rendszert és csökkenti a zsír felhalmozódásának kockázatát az erekben. Segít a vércukorszint szabályozásában, így a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők esetében csökkenti a gyakori szövődmények kialakulásának esélyét. Vízhajtó és baktériumölő tulajdonságainak köszönhetően fogyasztása ajánlott húgyúti és légúti fertőzések esetén. Segíti a méreganyagok kiürülését, erősíti az immunrendszert, így csökkentve a megfázást és az influenzás megbetegedéseket.

Így készíts fahéjas teát babérlevéllel

1 liter forró vízbe tegyél 2 db fahéjrudat és 5 db babérlevelet. Hagyd állni a teát 20 percig, majd szűrd egy üvegbe. Reggelente fogyassz belőle éhgyomorra egy csészével. Ízesítheted mézzel, még több jótékony hatásért pedig friss gyömbérrel is felturbózhatod.

Ha éhgyomorra nem jól tolerálod a teát, idd délelőtt vagy kora délután. Napi két csészénél többet ne fogyassz belőle: a jótékony hatások ennél a mennyiségnél biztosan érvényesülnek, és nem terheled túl a szervezeted a fahéj és a babérlevél aktív vegyületeivel, amelyek nagy dózisban gyomorirritációt okozhatnak és megzavarhatják a vércukorszintet.

(Kiemelt kép: Shutterstock)

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.