Különbséget kell tennünk az ételek által bevitt koleszterinek, és az emberi szervezet által termelt koleszterin között – állítja az Egyesült Államok szívbetegségekkel foglalkozó szervezete. A szakemberek mindeddig úgy gondolták, hogy nagyban növelik a szívbetegségek rizikóját a magas koleszterintartalmú ételek, ám a legújabb kutatás eredménye szerint egyáltalán nem mutat egyértelmű összefüggést a koleszterin-dús étkezés és az ebből adódó szívbetegségek nagyobb valószínűsége között.
Persze azért nem árt tisztázni néhány alapvető dolgot, mielőtt előkapnánk a sertés, vagy libazsíros bödönt, majd kanyarintanánk egy izmosabb szelet kolozsvári szalonnát a reggeli pirítós mellé.
A kutatás leginkább arra világít rá, hogy az étrend által bevitt koleszterin nem annyira veszélyes, mint ahogy eddig gondoltuk, ám a szervezetünk által termelt koleszterin továbbra sem ártalmatlan - sőt! Egészségünkre nézve továbbra is nagyon veszélyesek a telített zsírsavak, amit tényleg érdemes kerülni. A kettő viszont gyakran együtt jár.
Tehát ez a szívbetegségekkel foglalkozó szervezet arra jutott, hogy ha megfontoltan fogyasztunk koleszterint, akkor a szervezetünk kevesebbet termel, így a testünk által előállított veszélyes koleszterin is kevesebb lesz. Ám a koleszterin-dús ételek fogyasztására ezen túl is érdemes figyelni, hiszen az ilyen ételek gyakran tartalmaznak telített zsírokat is, ami már kétség nélkül növeli a betegségek kialakulásának lehetőségét. Hazudnánk, ha azt állítanánk, hogy nem zavarodtunk össze egy picit, ám egy dologban szinte biztosan kiegyezhetünk; fő a mértékletesség, és minden rendben lesz.
Ajánljuk még:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.