Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Minestrone recept
Minestrone
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Karácsony

Miért eszünk libát karácsonykor? Miért állítunk fát? Utánajártunk!

Miért sütünk karácsonykor libát? És valójában ki hozza az ajándékot: a Mikulás vagy a Jézuska? Összegyűjtöttünk nyolc fontos tudnivalót a karácsonyi ünnepekről!

Az adventus latin eredetű szó, jelentése kezdet. Karácsonykor a keresztények világszerte a megváltó világra jöttét, Jézus Krisztus születését ünneplik. De ki hozza az ajándékot valójában? Jézuska, vagy a Mikulás? Utánajártunk!

Ki is valójában a Mikulás?

A legenda szerint Szent Miklós a III. században, a mai Törökország területén született. Édesapja nagy vagyont hagyott rá, amit a későbbi myrai püspök igazságosan osztott el a szegények között. Éppen ezért a világ számos részén karácsony előtti ajándékhozóként ismerik.

Melyik volt az első karácsonyi vásár?

A drezdai Striezelmarkt 1434-ben nyitotta meg kapuit. Kezdetben főleg húst árultak itt, de hamarosan az olyan édességek is megjelentek, mint az úgynevezett Striezel (német fonott kalács).

A karácsonyi ajándékot a Jézuska hozza?

Eredetileg úgy tartották, Szent Miklós gondoskodik a kicsik és nagyok meglepetéseiről. Ám aztán a reformáció miatt a szentek kultusza háttérbe szorult, így a 16. századi köznyelvben már a Jézuska számított az karácsonyi ajándékok „forrásának”. Ezt a szokást a 20. századtól a katolikusok is átvették.

Miért állítunk karácsonyfát?

A hagyomány európai eredetű. A zöld fenyőfa a hosszú, sötét telek idején már a középkorban is a reményt és az új életet jelképezte. Magát a karácsonyfát írásos formában 1419-ben említik először, de csak az 1800-as évektől szokás a fát a szobában felállítani.

Mi a jelentése a karácsonyfadísznek?

A piros gömbök az almára emlékeztetnek, a lametták (csillogó díszek) pedig az angyalka hajára, míg a fára akasztható finomságok a háromkirályok ajándékait szimbolizálják.

Honnan ered az adventi naptár?

Az ötlet Gerhard Lang (1881–1974) könyvkereskedőtől származik, aki 1908-ban dobta piacra az első nyomtatott adventi naptárat. 1920-ban aztán megjelent az első kis ajtókkal ellátott változat, 1958-ban pedig már csokit is tartalmazott.

Miért eszünk karácsonykor libát?

I. Erzsébet 1588-ban éppen szentestekor értesült az angolok spanyol hajóhad elleni győzelméről, és ennek örömére ő és az udvartartása libasültet fogyasztott. Azóta számít hagyományos karácsonyi ételnek a szárnyas.

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.