Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Mákos guba  recept
Mákos guba
Minestrone recept
Minestrone
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Praktikus

Étkezz okosan! Milyen, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt együnk?

Étkezz okosan! Milyen, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt együnk?
Mennyi gyümölcsöt, zöldségeket fogyasszunk naponta? Miért fontos a szervezetnek a rostbevitel, és mennyi gyümölcscukrot ehetünk, ha diétázunk? Légy képben, és étkezz egészségesen!

Mielőtt rohannánk a patikába a különböző vitaminbomba pirulákért, ajánlatos szétnézni az áruházak zöldség-gyümölcs részlegén. A kiegyensúlyozott, és arányos zöldség-gyümölcs fogyasztás ugyanis nemcsak abban segít, hogy felturbózzuk a szervezetünk vitaminkészletét, de abban is, hogy egészségesebb legyen az étrendünk.

Szénhidrát a gyümölcsben!

Egyre több felnőttnél diagnosztizálnak inzulinrezisztenciát, melyre személyre szabott, de általában 160 gramm szénhidrátbevitelt tartalmazó diétát javasolnak az dietetikusok. A számolgatás mellett azonban az is fontos, hogy naponta legalább ötször, kisebb mennyiséget étkezzünk, és törekedjünk sok friss zöldséget-gyümölcsöt is beiktatni az étrendünkbe. Íme a joker zöldségek listája, amelyeknek 100 grammjában kevesebb, mint 5 gramm szénhidrát van, így nem kell beleszámolni a napi szénhidrátbevitelbe, amennyiben 20 dkg-nál kevesebbet eszünk belőlük: paradicsom, paprika, uborka, gomba, cukkini, padlizsán, karfiol, brokkoli, zeller. Fontos megjegyezni, hogy a nyers zöldségeknek lassú a felszívódása, amely kedvez a diétának, de főzés, grillezés, sütés után megváltozik a felszívódásuk, ami hirtelen megemelheti a vércukorszintet.

Étkezz okosan! Milyen, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt együnk?
Étkezz okosan! Milyen, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt együnk?

Vitaminbomba a zöldségespultból

Nem újdonság, hogy télen legyengül a szervezetünk. Ilyenkor szükségünk van a vitaminforrásra, amit természetes úton is pótolhatunk. Nem lehet eleget mondani, hogy a gyömbér a legjobb válasz a légúti megbetegedésekre, hiszen gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatása van, ráadásul A-, C-, E- és B-vitamint tartalmaz. Ha egy kiváló gyömbértea receptet keresel, akkor kattints ide!
Szerencsére már a magyar üzletek zöldség-gyümölcs kínálatát sem csak a paprika, és a paradicsom teszi ki, hanem rendszeresen elérhető az A-, B-, C- és E-vitaminban, valamint káliumban, foszforban és vasban gazdag avokádó is, amely kitűnő antioxidáns, és jó hatással van a szív- és érrendszeri problémákra.

Étkezz okosan! Milyen, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt együnk?
Étkezz okosan! Milyen, és mennyi zöldséget, gyümölcsöt együnk?

MIÉRT FONTOS A ROST?

Rengetegen szenvednek a székrekedéstől, amiért a megemelkedett szénhidrátbevitel, és az egyre csökkenő rostbevitel is felelős. A rostban gazdag étrend, sokat segíthet ezen a problémám, ráadásul minden növényi élelemben van, beleértve a friss gyümölcsöket, zöldségeket. A citrusfélék, a bab, a lencse, mind-mind jótékonyan hatnak a székrekedésre. A Lidl Magyarország és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének friss kutatásból kiderült, hogy a megkérdezettek 90%-a tudja ugyan, hogy a zöldségek, gyümölcsök fogyasztása a magas rosttartalmuk miatt is fontos, de 42% már nem tudja, hogy mennyi is az ideális rost bevitel naponta. A kiegyensúlyozott étrendbe, naponta legalább 25 gramm rostban gazdag gyümölcsöt, zöldséget (almát, brokkolit, körtét, borsót...) javasolt beiktatni.

A minőségi, friss zöldséget-gyümölcsöt nemcsak a kertből szerezhetjük be. A Lidl Piacon naponta friss áruval találkozhatunk, és edukációs kampányaikkal a Lidl a tudatos vásárlói attitűd kialakítására törekszik. Ennek egyik eszköze például a gyümölcsfogyasztás népszerűsítését hirdető Friss Február mozgalom.

Legjobb avokádós receptek >>>

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.