Minestrone recept
Minestrone
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Mákos guba  recept
Mákos guba
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Praktikus

11 takarékos tipp: így spórolhatunk a klímás fűtéssel

A gáz ára miatt érdemes más alternatívát is keresnünk a fűtésre. Sokak szerint megoldást jelenthet a hűtésre és fűtésre alkalmas split klíma. Mutatjuk, hogy mire figyeljünk, ha ezt a megoldást választjuk.

A gáz árának emelkedése miatt egyre többen keresnek más megoldást a fűtésre, különösen az őszi, átmeneti időszakban. Nézzük, mire érdemes figyelni, ha klímával fűtünk!

Klíma
A klíma jó megoldás lehet a fűtésre az őszi hónapokban / Fotó: Shutterstock

1. Szabadon áramló levegő

Egyetlen klíma nem képes felfűteni az egész lakást. A radiátorokhoz hasonlóan szobánként egy-egy beltéri egységre van szükség, hogy mindenhol kellemes meleg legyen. Figyeljünk arra is, hogy ne szereljük polc vagy a szekrény fölé. A legjobb, ha az ajtó vagy ablak fölött helyezzük el

2. Csökkentsük a hőveszteséget

Zárjuk be az ablakokat és az ajtókat, különösen abban a szobában, ahol nincs fűtőegység beépítve. Ezzel megakadályozzuk, hogy a fűtés során a levegő folyamatos áramlása miatt nagyobb teljesítménnyel működjön a berendezés.

3. Tervezzünk mindig előre

A téli időszakban inkább naponta többször, csak néhány percre nyissunk ablakot, így a lakás sem hűl ki teljesen. Előtte fél órával kapcsoljuk ki a berendezést, és jó, ha a bekapcsolással is várunk 10-20 percet.

4. Alvás mellett is halk éjjel

Nincs annál rosszabb, mint amikor álmatlanul forgolódunk a zajok miatt. Ilyenkor jön jól az éjszakai üzemmód, amely nemcsak csendes, de energiatakarékosságban is verhetetlen.

5. Fontos az időzítés

A legtöbb eszközt előre beprogramozhatjuk a kívánt hőmérsékletre, így mire hazaérünk, kellően felfűti a lakást. Az időzítő funkcióval az éjszakai kikapcsolást is beállíthatjuk.

6. Távolról is irányíthatjuk

A wifi modul hasznos lehet, hiszen az interneten keresztül egyszerűen vezérelhetjük bárhol is vagyunk, például ha elfelejtettük leállítani, vagy hazaérkezés előtt bekapcsolnánk.

A klímát akár az interneten keresztül is vezérelhetjük. / Fotó: Shutterstock
A klímát akár az interneten keresztül is vezérelhetjük. / Fotó: Shutterstock

7. Termosztátként is működik

Léteznek olyan klímák, amelyek távirányítójában hőmérséklet érzékelő van, így termosztátként is használhatjuk. Ilyenkor tegyük a távirányítót arra a helyre, ahol a kívánt hőfokot szeretnénk. Figyeljünk arra, hogy rálásson a klímára és vezérelni tudja.

8. Egyenletes meleg a szobában

Egyes gyártók külső termosztátot is gyártanak a termékeikhez, amelyekkel összekötve a klímaberendezést a helység tetszőleges pontján mért hőmérséklettel is szabályozhatjuk.

9. Állítsuk lefelé a lapátot

Bizonyos modellek légterelése automatikus, így a fűtési üzemmódban a meleg levegőt lefelé irányítja, hűtéskor a hideg levegőt a mennyezet felé tereli. Ha viszont manuálisan kell állítani, ne felejtsük el a lapátokat lefelé állítani, így biztosítva az egyenletes légelosztást.

Állítsuk a klíma lapátokat lefelé, így biztosítva az egyenletes légelosztást. / Fotó: Shutterstock
Állítsuk a klíma lapátokat lefelé, így biztosítva az egyenletes légelosztást. / Fotó: Shutterstock

10. Hasznos a penész ellen

Ha ruhát szárítunk, célszerű fűtésről a párátlanító funkcióra kapcsolni. Előnye, hogy anélkül csökkenti a levegő páratartalmát, hogy a berendezés jelentősen megváltoztatná a levegő hőmérsékletét.

11. Védekezés a fagyok ellen

Nyaralókban vagy ritkán használt ingatlanokban, helyiségekben hasznos a temperáló fűtés funkció. Ha a szoba hőmérséklete 8 fok alá csökken, a berendezés automatikusan fűteni kezd, így fagykár nélkül vészeljük át a téli időszakot.

(Borítókép: Shutterstock)

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.