Elkészítés: A hajdinát megmosom, majd meleg vízbe áztatom nagyjából 10 percre, így kimegy belőle a kellemetlen íze. Felteszem sós vízbe főni a bulgurral együtt, 10-15 perc alatt elkészül.
Közben előkészítem az almát: meghámozom, kockákra vágom, ugyanígy a zellert is, ezt lehet vékonyan is szeletelni, ki mennyire szereti az ízét. A diót apróra vágom (darált dió nem jó hozzá), az aszalt szilvát úgyszintén.
A kockákra vágott csirkemellet kevés olajon megpirítom, mikor kifehéredett, rászórok egy csipet sót, 1 teáskanál cukrot, valamint 2 gerezd fokhagymát apróra vágva (lehet kevesebbet is, én fokhagymásan szeretem). Rakok rá egy nagyobb csipet kakukkfüvet, kávéskanálnyi őrölt gyömbért és őrölt rozmaringot, valamint 1 késhegynyi őrölt borsot. Amikor már puha a hús, elzárom.
Ha megfőtt a hajdinás-bulguros keverék, egy edénybe öntöm, amiben előzőleg az olajat felforrósítottam (csak egy kevés olaj kell, épp hogy ellepje az alját az edénynek). Ehhez hozzáöntöm a húst, és tartalék lángon hagyom pirulni.
Közben a húshoz használt olajon elkezdem összesütni a zöldségeket: az aprított szilvával kezdem (ha nem maradt elég olaj, lehet még önteni hozzá egy kicsit), majd amikor már átforgattam az olajon, hozzáadom az almát és a zellert, kicsit később a diót is. Amikor ezek elkezdenek pirulni, rakok rá 2 gerezd zúzott fokhagymát, csipet gyömbért, rozmaringot (itt lehet rárakni szójaszószt), sót és pici cukrot. Ha összesültek, hozzáöntöm a húsos hajdinához, kicsit hagyom összepirulni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.