Elkészítés: A töltelékhez a tojásokat kettéválasztjuk, a sárgájából sűrű, házi vaníliapudingot főzünk. Egy közepes lábosba tesszük a tojássárgákat, hozzáadjuk a cukor háromnegyedét, a vaníliát, a keményítőt, és habverővel fehéredésig keverjük, majd hozzáöntve a tejet, tűzre téve, állandóan kevergetve addig főzzük, amíg besűrűsödik. Vigyázzunk, ne főzzük túl! Félretesszük, hagyjuk, hogy kihűljön.
Míg a puding hűl, elkészítjük a tésztát. A lisztet a sütőporral, a porcukorral és egy csipet sóval egy nagyobb tálban összekeverjük, majd elmorzsoljuk vele a hideg, de nem fagyos kókuszzsírt, hozzáadjuk a tojássárgáját, a sűrű krémes tejfölt, és összegyúrjuk a tésztát. Ha van robotgépünk, azzal könnyebb, mert pillanatok alatt összedolgozza a tésztát. Kettéválasztjuk a tésztát úgy, hogy egy kicsivel nagyobb részt vágunk az aljának, mivel ezzel a pitesütő belső oldalát is béleljük.
A nagyobbik darab tésztát kinyújtjuk akkorára, hogy mikor a sütőformát kibéleljük vele, a szélére is jusson. Kézzel nyugodtan oda nyomkodhatjuk, hogy mindenhol fedje.
Miután a puding kihűlt, hozzáadjuk a túróhoz, és belereszeljük a citrom és a narancs héjat, beletesszük a búzadarát, a krémes tejfölt, és az egészet kézi vagy gépi habverővel sima krémmé keverjük.
Ha ezzel megvagyunk, hozzákeverjük már csak egy fakanállal a beáztatott, majd lecsepegtetett mazsolát is. Majd a tojásfehérjét felverve a cukor maradékával és egy csipetnyi sóval hozzákeverjük óvatosan, hogy ne törjük össze. Az így elkészült tölteléket rásimítjuk a kinyújtott tésztára.
A tészta másik felét is kinyújtjuk, és ráhelyezzük a töltelékre. A tetejét megkenjük felvert tojássárgájával, és villával egyenletesen megszurkáljuk.
Előmelegített sütőben lassan, alacsonyabb hőfokon, kb. 170 fokon 40-45 perc alatt készre sütjük.
Miután megsült, hűlni hagyjuk, majd szeletekre vágjuk és a tetejét megszórjuk porcukorral.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.