Előkészítés: A kenéshez való margarint megolvasztom, kihűtöm. A töltelékhez való darált diót, porcukrot lazán a kemény habbá vert tojásfehérjékhez keverem.
Elkészítés:
1. A tésztához valókat közepes keménységű masszává gyúrom. Négy cipóra osztom. Lisztezett deszkán a cipókat egyenként tepsi alakúra (értsd téglalap) nyújtom, és megkenem a 10 dkg olvasztott, kihűtött margarin negyedével, a hosszabb oldalától kezdve feltekerem. Az így kapott négy rudat kb. 1 órára hűtőbe teszem (fóliával letakarva, hogy ne száradjon).
Trükk: Ha nincs idő az egészet egyszerre feldolgozni, másnapig jól eláll a hűtőben, ugyanúgy lehet vele dolgozni.
2. Egyszerre egy rudat veszek ki a hűtőből. Egy rudat szemmértékkel 25 darabra vágok (kb. ujjnyi vastag, ha néhánnyal kevesebb vagy több, nem gond; rudanként 25 darabbal számolva lesz 100 kifli). Mindegyik kis darabbal a következőképpen dolgozok tovább: jól meglisztezett deszkán, a hajtott részével a deszkára téve nagyon! vékonyra nyújtom (nagyjából téglalap alakúra). A diós töltelékből kb. egy púpozott mokkáskanálnyit számolok egy kiflicskére. A tölteléket a vékonyra nyújtott tésztán hosszába teszem (nem középre halmozom, hogy a kiflicskében mindenütt legyen töltelék, ne csak a közepében), a tésztát óvatosan felsodrom, két végét kissé megnyomom, hogy a töltelék ne szaladjon ki, behajlítom, hogy kifli formát kapjak.
Kenetlen tepsiben, előmelegített sütőben, közepes tűznél (150-160 fok) 20-30 percig sütöm. Sütés alatt a színe nem (fehér marad), de az állaga változik. A kisült kiflicskéket még melegen megszórom porcukorral.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.