Elkészítés: A húst mossuk meg, és itassuk le róla a vizet. Sózzuk, borsozzuk, ízesítsük a szárnyas fűszerkeverékkel, és locsoljuk meg 1-2 evőkanál olajjal, majd forgassuk össze. Ha bambusznyársat fogunk használni, akkor áztassuk vízbe őket.
A kölest mossuk át, és tegyük fel bő sós vízben főni (kb. a forrástól számítva 16-18 perc alatt készre fő). Ne felejtsük el időnként megkeverni!
Amíg fő, vágjuk a szalonnát és a húst kisebb kockákra. Mossuk meg a zsályaleveleket.
Ha mindezzel kész vagyunk, készítsük el a nyársakat: felváltva tűzzünk rá a szalonnából, a pulykából és zsályalevelekből. Én 3 levélkét tűztem egy nyársra.
Fektessük kiolajozott tepsibe, öntsünk kis vizet alá, és toljuk előmelegített sütőbe. VAGY: jön a jó idő, aki teheti, vegye elő a kerti grillt, és süsse meg azon a nyársakat. :-)
Ha a köles megfőtt, csorgassuk rá a fokhagymás olajat, a zöldséglevest, keverjük át és fedjük le.
A céklát pucoljuk meg, vágjuk kisebb darabokra, és tegyük az aprítógépbe. Öntsük hozzá a tejszínt, szórjuk bele a megmaradt zsályaleveleket, sózzuk, borsozzuk, és aprítsuk olyan apróra, mintha a cékla reszelve lenne. Ezután keverjük a köleshez. Már ránézni is gyönyörűség! :-)
A zöldborsóról öntsük le a levét, öblítsük át, és miután lecsöpögtettük, ezt is keverjük hozzá a céklás köleshez.
Ha a nyársak megsültek-megpirultak, akkor már csak tálalni kell. Ha a konzervnek a másik végét is levágjuk, akkor nagyszerű forma lesz belőle a köles tálalásához. Így csinálják a nagyok is, csak valami méregdrága formával. :-) Persze forma nélkül is igen guszta...
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.