A barna lencsével a legnagyobb probléma, hogy tervezni kell vele, nem az impulzusfőzők alapanyaga, hiszen áztatni kell ahhoz, hogy viszonylag tempósan megfőljön. Ha viszont tartunk otthon vörös lencsét, akkor mindjárt megváltozik a hozzáállásunk, hiszen a vörös lencse szempillantások alatt megfő, emellett nagyon kellemes íze, s mutatós színe van.
Lencse - legyen a kedvenced >>>
A lencséket érdemes keverni is, sőt a különféle hüvelyeseket is összedolgozhatjuk egy-egy tartalmasabb ragulevesbe vagy épp főzelékbe. A klasszikus lencseleves mellett zöldséges raguleveseket, krémleveseket is készíthetünk belőle.
A füstös vagy savanykás íz szintén nem kötelező velejárója a lencsének, nyugodtan kereshetünk számára más partnereket is, fűszerezhetjük könnyedebben, adhatunk hozzá kakukkfüvet, oregánót vagy épp rozmaringot.
A levesek mellett főzelékek, raguk is születhetnek a lencséből. A főzelékek esetében a lencsét keverhetjük különféle zöldségekkel, maradhatunk a hagyományos fűszerezés mellett vagy kipróbálhatjuk az indiai konyha egyik kedvencét, a dahlt, ami sűrűségétől függően többféle szerepet is betölthet: lehet krémleves, főzelék vagy akár épp mártás is.
A lencse rakott egytálakban is szerephez juthat, a főtt, fűszerezett hüvelyes tehetjük szinte bármilyen húsos vagy vegetáriánus egytálba. A vegetáriánus konyhában amúgy is fontos szerep jut a lencsének, hiszen rendkívül magas a fehérjetartalma. A különféle lencsékből még fasírozottat is készíthetünk, amely remek kiegészítője lehet számos főzeléknek, de akár hamburgerbe is kerülhet.
A lencsét ezen kívül salátákba érdemes belekomponálni. A barna- és vörös lencse mellett a salátához adhatjuk a francia eredetű puy-i lencsét vagy a kaviárra emlékeztető beluga lencsét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.