Anna Olsont pozitív hozzáállása és praktikus konyhai tanácsai miatt szeretik leginkább a nézők. Gyakorlatias megközelítéssel áll a konyhai műveletekhez; a fűszerezés, a hozzávalók és a technikák széles tárházát vonultatja fel, de mindig a könnyen kivitelezhetőség jegyében. A Food Networkön látható sorozataiban a sütemények elkészítését lépésről lépésre mutatja be, és humorával, közvetlenségével eléri, hogy a sütésben kevésbé jártas nézők se riadjanak meg a bonyolultabb desszertek elkészítésétől sem.
Május 19-én és 20-án férjével együtt Magyarországra látogattak. Férjét, Michaelt egyik munkahelyén, egy ontarioi étteremben ismerte meg. Michel szintén séf, de Budapesten Anna mellet a „kiskukta” szerepét vállalta, láthatóan örömmel.
Anna a hétvégén több közös sütést is tartott rajongóinak - az egyik desszert-workshopon nekünk is volt szerencsénk részt venni:
Mesélt arról, hogy eredetileg szociológusként és politológusként végzett, majd befektetési bankárként dolgozott, de minden szabadidejét sütés-főzésre fordította. Egy napon, amikor a tőzsde pocsékul állt, zuhantak az árfolyamok, ő pedig késő este idegesen ért haza, és nem tudott elaludni, azon vette észre magát, hogy konyhában áll, és banános muffint készti - pedig cseppet sem volt éhes.
„Ekkor döbbentem rá, hogy ez az, ami igazán megnyugtat, ez az amivel valóban foglakozni szeretnék. Másnap felmondtam, és pár hónap múlva már vendéglátást és szakácsművészetet tanultam”.
Anna mára ismert cukrásszá vált, a Food Network csatornán látható „Anna Olson: Sütés” és a „Frissen” c. sorozatait több mint 190 országban követhették a nézők; emellett hét bestseller szakácskönyvet is írt (kettőt férjével közösen).
A műsorában látható könnyed magabiztosságát, kedvességét, közvetlenségét és technikai tudását a magyar nézők most első kézből tapasztalhatták meg. Az egyik workshopon Anna lisztmentes csokis kekszet sütött , majd pekándiós-vajas tortácskát készített vendégeivel együtt. Ennek a népszerű kanadai édességek omlós a tésztája, és rendkívül édes a tölteléke, és bizony nem egyszerű elkészíteni. Anna az itt beszerzett hozzávalókkal dolgozott, és megállapította, hogy a magyar vaj sokkal tartalmasabb, mint a kanadai, és a finomliszt állaga is eltérő.
„Ez a tapasztalat segített abban, hogy most már, ha egy magyar néző ír nekem, hogy valamiért nem úgy sikerült a receptem alapján a desszertje, ahogy kellett volna, akkor tudjak segíteni neki. Országonként eltérő lehet az alapanyagok sajátossága, és így néha az eredmény is.”
Május 20-án a Gourmet Fesztivál színpadán az epres Viktória piskótát készítette el, amely nevét arról kapta, hogy Viktória királyné kedvenc teasüteménye volt. Apropóját - amellett hogy eperszezon van és fesztivál egyik témája is ez a gyümölcs volt - az adta, hogy Kanadában április 22-én Viktória királyné napját ünnepelték. Anna az egyszerű elkészíthetőség miatt választotta ezt a tortát.
„Piskótát készíteni viszonylag könnyű. Bár igen sokféle változata lehet, de általában elég 2-3 alkalommal elkészíteni, hogy az ember már biztosra menjen. Ezzel szemben a fent említett vajas tortácskákat 7-8-szor készítettem el évekkel ezelőtt, hogy tökéletesítsem.”
A fesztiválon, férje kedvéért, aki húsokra és halakra specializálódott konyhafőnökként dolgozott korábban, megkóstolta a mangalicát, de előző nap egy budai étteremben egy nagy bécsi szeletet rendelt (ami simán legyőzte: csak az 1/3-át tudta megenni, bár nagyon ízlett neki).
Szlovák származású nagymamájának - akitől az első konyha technikákat elleste, és aki leginkább inspirálta – köszönhetően Anna jól ismeri a magyar desszerteket. Dobostortát maga is gyakran készített éttermében, ami Kanadában igazi unikumnak számított.
Budapesti látgatása során egyetlen kívánsága volt: szeretne egy itteni Dobostortát megkóstolni. Emellett nagymamájától ismeri az Eszterházy-tortát, és miatta kedvencei mindmáig a mákos és diós bejglik és a meggyel készített sütemények. Meglepő módon ő nem annyira édesszájú. Amiből bármennyit meg tud enni, az a pattogatott kukorica rengeteg vajjal és sóval. A sütik közül a sajttorta a személyes favoritja.
Bár csak két napot töltött hazánkban (másfélehetes turnéjának ez volt a 3. állomása, előttünk Brüsszelben és Szófiában járt, innen Tel-Avivba utazott), a kávéházi kultúrába mindenképp szeretett volna belekóstolni. Ellátogatott a New York Kávéházba, ahova miután belépett, percekig szóhoz sem jutott.
Anna szerint a magyarok alapvetően jókedvűek, lelkesednek a jó ételekért és vendégszeretőek. Utóbbiban hasonlítanak a kanadaiakra, akik bármikor szívesen kínálnak ételt a szomszédaiknak. Ugyanakkor szinte a végletekig bizalommal vannak egymás iránt, ajtóikat nem zárják, még egy olyan nagyvárosban sem, mint Torontó, és végtelenül udvariasak, képesek egy széktől is bocsánatot kérni, ha nekimennek.
Végül a kezdő cukrászok számára azt javasolta, hogy a kötelességet tartsák szem előtt: lelkiismeretesen és pontosan végezzék el, ami a feladatuk, így tudnak fejlődni, és elismerést szerezni. Szerinte a legnagyobb hiba, amit egy szakács elkövethet, az a sietség: ponttalanságot szül, ami pedig elrontott ételhez vezet.
Anna ő kulináris filozófiájának lényege, hogy a sütés-főzés mindig szórakozás legyen, akkor is, ha ez a munkánk, és hogy a legjobb dolog a kész finomságokat másokkal megosztani!
A magyar nézők a Food Network csatornán jelenleg az „Anna Olson: Sütés” sorozat 3. évadát láthatják hétköznaponként 17:00-tól és hétvégente 18:00-tól (benne klasszikus muffinoktól a házi sütésű kenyéren át a kifinomult szuflékig és pitékig terjedő repertoár). A 4. évadot is leforgatták már, ez várhatóan jövőre lesz látható hazánkban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.