A 160 gramm arra utal, hogy naponta összesen ennyi szénhidrát fogyasztható, napi 6 étkezésben. A diéta alapját tehát a jó minőségű húsok, zöldségek fogyasztása jelenti, és a lassú felszívódású kevés szénhidrát.
A szervezetünknek jót teszünk a lassabban felszívódó szénhidrátok fogyasztásával, amelyek kiegyensúlyozott vércukorszintet biztosítanak számunka. Ennek hatásra az inzulinszint nem ugrál majd, emiatt nem törnek ránk kontrollálhatatlan éhségrohamok. Energikusabbnak érezhetjük magunkat.
A csökkentett szénhidrátbevitel mellett idővel érezni fogod, hogy lassú fogyás indul meg nálad. Ez annak köszönhető, hogy az inzulin egy raktározó hormon, az izmok energiaraktárainak feltöltése után zsírba tárolja a bevitt tápanyagot.
Ellenben a rossz minőségű és nagy mennyiségű szénhidrátbevitel mellett ingadozik a vércukrunk, amitől éhségrohamok törnek ránk. Ha ezt gyorsan csillapítjuk valamilyen rossz minőségű szénhidráttal, akkor csak tüzet oltunk: hamarosan újabb vércukorszint emelkedés következik, amelynek hatására ismét gyorsan ennünk kell valamit, és észrevétlenül meghízunk.
A különféle keményítőtartalmú élelmiszereket ki kell iktatni az étrendből: a kenyér, a tésztafélék, a gabonafélék (búza, árpa, rozs, kukorica, rizs), valamint bizonyos zöldségek és gyümölcsök.
A keményítő fogyasztását a diéta nem csak azért korlátozza, mert a keményítő szénhidrát, hanem azért is, mert bizonyos alapanyagokkal kombinálva megterheli a szervezetet, illetve finomított formában nagyon megemeli a vércukorszintet.
Szigorú diéta tartása nélkül is megpróbálkozhatunk az alacsony szénhidráttartalmú étrend kialakításával. Ehhez nincs másra szükség, csak ki kell iktatni a finomított cukrot, a cukrozott üdítőket, a szűrt vagy szűretlen gyümölcsleveket, a krumplit, a rizst és a finomlisztet az ételeink közül.
Nagy mennyiségű szénhidrátot vehetünk magunkhoz akár egyetlen túró rudival is, de szintén magas szénhidráttartalma van többek között a tejberizsnek, egy banánnak, a különféle péksüteményeknek vagy a reggelizőpelyheknek is. Az étkezésünk gerincét adhatják a sovány vagy kevés zsiradékot tartalmazó húsok, a zöldségek, a tojás, az alacsony zsírtartalmú tejtermékek, a kisebb cukortartalommal bíró gyümölcsök, illetve a teljes kiőrlésű gabonák.
A diéta folyamán fontos, hogy az ételeket kevesebb zsiradék felhasználásával süssük, illetve lehetőség szerint párolva fogyasszuk a húsokat. Cukor helyett édesítsünk mézzel vagy más édesítőszerrel!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.