Attól még, hogy nem annyit nyomsz, mint 20 évesen, nem biztos, hogy túlsúlyos vagy! Számold ki a BMI-értékét: oszd el a kilóban mért testtömegedet a méterben mért magasságod négyzetével. Amennyiben 25-nél magasabb értéket kaptál, menj el a házi orvosodhoz egy kivizsgálásra. Csak akkor változtass az étrendeden és az életmódodon, ha ő is azt mondja, hogy fogynod kell!
…inkább tervezz! Az éhezés gyors eredményt hoz, ám nem tartósat! Az életmódváltás segítségével ellenben örökre leszámolhatsz a súlyproblémákkal. Étrended összeállításához kérd orvos vagy dietetikus segítségét, és ne feledkezz meg a mozgásról sem: a sport nemcsak a fogyásban segít, hanem abban is, hogy az alakod igazán formás és feszes legyen.
Attól még, hogy nem zsírosak és kalóriadúsak, az egészséges fogások is lehetnek finomak! Próbálj ki olyan zöldségeket, gyümölcsöket, amiket eddig nem fogyasztottál olyan gyakran, kóstold végig a zsírszegény tejtermékeket, és válaszd ki a kedvencedet. Ugyanez vonatkozik a mozgásra is: ha mindig gyűlölted a futás monotonitását, az új életében se ezt válaszd! Keress egy szórakoztatóbb, izgalmasabb mozgásformát, manapság már rengeteg fitnesz- és jógaóra típus közül választhatsz!
A fogyókúra során nem a mérleg az egyetlen, ami megmutathatja, hogyan változik a tested. A régebbi, egyelőre még szűk ruhadarabjaid, vagy a mérőszalag is fontos eszköze a súlykontrollnak!
Az is fontos, hogy ha lehet, ne mérd – és ezáltal ne idegesítsd – magad minden nap! A fogyás ideális mértéke általában 0,5–1 kg/hét. Válassz ki egy „mérlegelő napot”, például a pénteket, és minden héten ekkor mérd meg a súlyodat!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.