Popeye kedvence nem csak proteinben gazdag, de A- és C-vitaminban, antioxidánsokban és szívbarát folsavban is. Egy bögre ebből a csodaételből ugyanannyi proteint tartalmaz, mint egy főtt tojás – viszont csak fele annyi kalória! Fogyaszd párolva, így megőrzöd a vitaminokat, ráadásul könnyebben nyeri ki szervezeted a spenótban található kalciumot. Párolás után dobj rá egy kis paprikát, fokhagymát, olívaolajat, és facsarj rá egy kis citromot is, vagy egyszerűen tegyél egy maroknyi spenótot a levesbe, az omlettbe, a tésztába, esetleg a többi párolt zöldség mellé.
A paradicsom piros színét a likopin nevű antioxidánstól kapja, ami egyes kutatások szerint csökkenti bizonyos daganatos betegségek kialakulásának kockázatát. Egy bögre a szárított változatból 6 gramm tápláló proteint juttat a szervezetedbe. Plusz 7 grammnyi rostot és a napi kálium szükségleted háromnegyedét, ami elengedhetetlen az egészséges szívműködéshez és szöveteid regenerációjához. Arról nem is beszélve, hogy mennyire gazdag A- és K-vitaminban. Fogyaszd önmagában, add a salátádhoz, vagy egyszerűen tedd a pizzád tetejére!
A ghrelin hormont hibáztasd, ha éhesnek érzed magad. Szerencsére visszaszorítja a tested a termelést, ha tele a hasad, így nem is kérdés, hogy rostban és proteinben gazdag ételekkel érdemes megszűntetni az „éhen halok” érzést. Az articsóka abszolút nyertes mindkét kategóriában: kétszer annyi rostot tartalmaz, mint a kelkáposzta, valamint az egyik legmagasabb proteintartalmú zöldség. Párolás után fogyaszd salátaként egy kis kecskesajttal és szárított paradicsommal, vagy tedd egészségesebbé vele a pizzád és a melegszendvicsedet.
A már emlegetett Popeye új diétába kezdhet: gyakran megfeledkezünk róla, de egy bögre borsó nyolcszor annyi proteint tartalmaz, mint ugyanennyi spenót! Ez a mennyiség fedezi a napi C-vitamin szükségleted is, ezzel immunrendszered legfőbb támasza lehet. A megszokott felhasználása mellett a borsót is nyugodtan teheted salátába vagy omlettbe, tojással igazi energiabomba!
Biztos hallottál már arról, hogy a csípős paprikák felgyorsítják az anyagcserét, így több kalóriát égetnek el, de tudtad, hogy a gyengédebb fajtáknál is érvényesül ez a hatás? Ez a dihidrokapsziát nevű vegyületnek és a C-vitaminnak köszönhető, így a kaliforniai vagy a sima zöldpaprika segítségével is megszabadulhatsz a felesleges kilóktól. Ráadásul egy bögrényi a napi C-vitamin szükségleted háromszorosát tartalmazza, ezzel a zöldséggel tehát sikeresen védekezhetsz az influenza vagy a tavaszi fáradtság ellen.
Az érzékenyebb gyomrúaknak nem ajánljuk strandolás vagy egy szűk ruhában végigbulizott este előtt, mivel a brokkoli könnyen okoz puffadást. Ez azonban még nem indok arra, hogy ne tegyük a mindennapjaink részéve ezt a rendkívül egészséges zöldséget. Szakértők szerint a benne található szulforafán serkenti a tesztoszteron termelést, ezzel pedig fokozottan zsírégető hatású. Ráadásul a C-vitamin szintje is nagyon magas, ami segít stresszes szituációkban alacsonyan tartani testünkben a kortizolt, ezzel kímélve izmainkat és idegrendszerünket. Kiváló köret húsok mellé, de tejszínben párolva önmagában is isteni, ha rásütünk egy kis sajtot a tetejére.
Alacsony kalóriatartalom, rengeteg rost, ecet – csupa jó hír az alakodnak. Egy nagyobb uborka 15 kalóriát és 2 gramm rostot tartalmaz, így 3 vagy 4 elfogyasztásával úgy lakhatsz jól, hogy közben kevesebb, mint 100 kalóriát fogyasztottál! Miben segít az ecet? Tanulmányok sora bizonyította, hogy a savas ételek akár 40%-kal növelik a szénhidrátok elégetésnek sebességét – és minél hamarabb égeti el a tested a szénhidrátokat, annál hamarabb égeti el a zsírt is! Ugye, hogy legközelebb már nem szedeted ki az uborkát a szendvicsedből és a hamburgeredből?
Már 5 másodperccel azután a tányérodon van a krumpli, hogy kivetted a sütőből? Szomorú, de így elszalasztod a lehetőséget, hogy segítsen a fogyásban. Csak a hűtőben indul be a megsült burgonyában a retrogradáció nevű folyamat, mely során az emészthető keményítők átalakulnak rezisztens keményítőkké. Ahogy a nevük is mutatja, az átalakult keményítők ellenállnak az emésztésnek, ez pedig javítja a zsír oxidációját, csökkenti a hasi zsírpárnákat. Salátaként érdemes fogyasztani, itt egy tipp: süsd meg és hagyd kihűlni a krumplit. Ezután vágd kisebb darabokra, az öntethez pedig használj dijoni mustárt, friss paprikát, apróra vágott zöldhagymát, kaprot és görög joghurtot. Alaposan keverd össze a hozzávalókat, és tedd egy kicsit a hűtőbe a salátát.
A hagyma szívünk és érrendszerünk egyik legnagyobb hőse, ami különösen fontos, ha intenzíven edzünk. Gazdag kvercetinben, ami segíti a vérkeringést, aktivál egy glükózszintet szabályozó proteint, elégeti a zsírsejteket, valamint megakadályozza az újak kialakulását. Ez a zöldség még a koleszterinszintet is csökkenti, így megvédi az artériákat, és megfelelő szinten tartja a vérnyomást. A legjobb, hogy mindenbe becsempészhető: levesekbe, tésztákba, szendvicsekbe, salátába, omlettekbe, vagy akár a rizshez is adhatunk egy kicsit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.