Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Mákos guba  recept
Mákos guba
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Egészséges

Ezeket egye a gyerek, ha felturbóznád az immunrendszerét!

gyerek
Szeptemberben nem csak az új tanév veszi kezdetét, de egy olyan évszak is, amikora az influenza és náthavírusok támadsba lendülnek. Hogyan turbózzuk fel a gyerekek immunrendszerét, hogy ez a lehető legkevesebb megbetegedést és kimaradást okozza? Adunk néhány hasznos tippet!

A gyerekeknek szükségük van bizonyos tápanyagokra és vitaminokra, amelyek támogatják az immunrendszerüket, hogy védekezhessenek a baktériumok, vírusok ellen, amelyekkel halmozottan találkozhatnak, amint újra közösségbe kerülnek. Ezért fontos, hogy iskola kezdés előtt alaposan és tudatosan állítsuk össze az étrendjüket.

Halfélék a D-vitaminért

Nyáron a napfürdőzéssel feltöltekezik a szervezet D-vitaminnal. De ahogy az ősz beköszönt, erre egyre kevésbé van lehetőség. Ezért hasznos becsempészni a kicsik étrendjébe a gombát és a zsírosabb halakat, mint például pisztrángot, lazacot vagy a szardíniát. Az olyan dúsított élelmiszerek, mint a tej, a joghurt, a narancslé és a tej növényi alapú alternatívái – mint a szója vagy mandulatej – szintén segíthetnek a D-vitamin pótlásában.

Vörös húsok a cinkért

A cink az egyik legfontosabb ásványi anyag, amely erősítheti a gyerekek immunrendszerét. Ez jellemzően a fehérjealapú élelmiszerekben található. Tehát a vörös húsok és a baromfi az egyik legjobb forrás. A bab és a diófélék szintén jó cinkforrások.

Valódi aduász a probiotikum

Mivel az immunrendszer nagy része az emésztőrendszerben található, az egyik legfontosabb lépés a bélflóra helyreállítása, megerősítése. Ehhez pedig jó nagy adag probiotikumra van szükség. Nemcsak az élőflórás joghurtokat érdemes beépíteni a napi étrendbe, hanem az erjesztett ételeket is, például a savanyú káposztát vagy az almaecetet.

Rostok a prebiotikumért

A prebiotikumok olyan növényi rostok, amelyek serkentik a jó baktériumok szaporodását. Kiváló prebiotikumforrások az olyan zöldségek, mint például a spárga, csicsóka, hagyma, banán, fokhagyma, bab, búza, borsó vagy articsóka.

Magvak az Omega-3 zsírsavakért

Az alfa-linolénsav (ALA), amely az omega-3 zsírsavak növényi formája, bizonyítottan fontos fegyver a vírusok és a baktériumok elleni harcban. Kiváló forrása a dió, tökmag, chia mag vagy a lenmag.

Zöldségek a vitaminokért

A zöld színű leveles zöldségekből – mint a spenót, a kelkáposzta, saláta vagy kelkáposzta – készült smoothie-k a legkiválóbb energiaitalok a gyerekek számára. Olyan vitaminokkal és tápanyagokkal turbózzák fel a szervezetet, mint A-, C-, E-, B2-, B6-, K-vitamin, kálium, folsav, magnézium, kálium és cink. És mint tudjuk, a C-vitamin kulcsfontosságú az immunitás erősítésében. Ez fellelhető még a különböző citrusfélékben, például narancsban, citromban, lime-ban és grapefruitban, de az eper is nagyszerű C-vitamin-forrás.

Mi a helyzet a táplálékkiegészítőkkel?

Bizonyos esetekben hasznosak lehetnek a kicsik számára, például ha nagyon válogatósak, vagy ha bizonyos ételcsoportokat nem hajlandóak elfogyasztani. Általánosságban azonban tényleg az élelmiszerekre érdemes a hangsúlyt fektetni, nem a táplálékkiegészítőkre, hiszen ahogy a nevében is benne van, azok csak kiegészítésre alkalmasak, nem pedig helyettesítésre.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.