400-800 mikrogrammra van szüksége belőle egy nap a kismamának, és lehetőleg már a teherbeesés előtt el kell kezdenie szedni. A folsav bevitele csökkenti a szülési komplikációk és a fejlődési rendellenességek (nyitott gerinc) kialakulásának veszélyét. A terhesség elején olyannyira megnő a szervezet folsavigénye, hogy táplálkozás útján szinte lehetetlen eleget bevinni belőle.
Főbb forrásai: Máj, tojássárgája, karfiol, zöldbab, dió, mogyoró.
Szükség van rá a gyermek növekedéséhez, a csont-, a fog- és a bőrszövet kialakulásához. Vigyázni kell vele, nem szabad külön szedni: mivel túladagolása fejlődési rendellenességeket okozhat, elég csak táplálékként bevinni!
Főbb forrásai: Sárgarépa, tojás, sütőtök.
Elengedhetetlen a gyermek idegrendszerének kifejlődéséhez, valamint a megfelelő agyműködéshez.
Főbb forrásai: Teljes kiőrlésű kenyér, halfélék, tej, sajt.
Hatása igen sokrétű: a sejtek épségéért, a vas felszívódásáért felel, antioxidáns hatású, fokozza az ellenálló képességet. Ennek ellenére túlzott szedését mégsem ajánlják a szakemberek, mivel bár vízben oldódó vitaminról van szó, növeli a koraszülés kockázatát.
Főbb forrásai: Citrus-, zöldség- és főzelékfélék, csipkebogyó.
A vér oxigénszállításában, a vörösvértestek képzésében és a sejtműködésben veszt részt. Hiányában vérszegénység és fejlődési rendellenességek fordulhatnak elő. Az állati eredetű vasforrások sokkal jobban hasznosulnak, mint a növényiek.
Főbb forrásai: Húsok, máj; dió, gabonamagvak, hüvelyesek.
Izomlazító hatású, ezért a bekeményedett pocakra, görcsökre és a vetélés elkerülése érdekében érdemes szedni.
Főbb forrásai: Magvak, gabona- és babfélék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.