Fontos, hogy gondosan válogassuk át az összetevőket és mindig érett, friss alapanyagokkal dolgozzunk. Kerüljük a sérült, fonnyadt nyersanyagokat, akár egyetlen hibás vagy már erjedésnek indult gyümölcs vagy zöldség keresztülhúzhatja számításainkat. A hibás részektől nyugodt szívvel szabaduljunk meg. Befőttnek és lekvárnak más-más állagú gyümölcs a megfelelő. Míg előbbinél a nem túl érett terméseket érdemes üvegbe zárni, utóbbinál jöhetnek a túlérett darabok.
Az előkészület következő lépésként mossuk patyolattisztára az üvegeket, amiben el fogjuk tenni a befőttet vagy a szörpöt. Ne spóroljunk az idővel. Az üvegeket érdemes több fázisban tisztítani. Ha nem vagyunk elég alaposak, és szennyeződés marad az üveg falán, akkor könnyen megromolhat a tartalma. Mosogatószer helyett jobb, ha forró ecetes vizet használunk, majd forró vízzel öblítsük át azokat. Sterilizálhatjuk az üvegeket főzéssel is. Az elmosott üvegek szájához, belsejéhez már ne nyúljunk hozzá!
A befőzés a cukorral történő tartósítás egyik legismertebb módja. Ha viszont fontos számunkra a testsúlykontroll, és egészségtudatosabban szeretnénk befőzni, kristálycukor helyett használjunk inkább nádcukrot. Bizonyos gyümölcsök esetében, amik természetes módon magasabb cukortartalommal rendelkeznek, mint például a szilva, semmilyen édesítőszerre nincs szükségünk.
Az elkészült befőtteket helyezzük üvegekbe, és légmentesen zárjuk. Ha nem megfelelő az üveg zárása, a termék könnyen megromlik, megpenészedik. Ha igazán biztosra akarunk menni, a fedők alá celofánt is tehetünk. Az így elkészült befőtteket száraz, hűvös, fénytől védett helyen tároljuk. Spájz helyett a garázs egyik üres polca is megfelelő alternatíva lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.