Te mit teszel, ha csuklani kezdesz? Befogod az orrod? Felemeled a kezed? Megiszol nyolc korty vizet, esetleg citromlevet? Lehet, hogy ezek a népi gyógymódok is segítenek, de Edgar Engelman, a Stanford egyetem professzora szerint a megoldás ennél sokkal egyszerűbb: nyelj le egy kanál cukrot! Szerinte ugyanis, a megemelkedett vércukorszint képes enyhíti a rekeszizom görcsös, önkéntelen összerándulásait, illetve befolyásolja azon idegek működését, melyek a csuklásért felelősek.
Szakértők szerint a zab olyan gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, mely hatásosan alkalmazható különféle bőrbetegségek, így például az ekcéma ellen. A benne lévő antihisztamin a kényes területre kenve hamar kifejti hatását, de a fürdővizedhez is öntheted. Ilyenkor áztasd magad a kádban 15 percig. A zab egyébként a bélrendszer egészséges működését is segíti, és így az allergiás bőrbetegségek kiváltó okát, vagyis az immunrendszer helytelen működését is orvosolhatja.
Megfáztál és kapar a torkod? Népi gyógymódok és még talán az anyukád szerint is, ilyenkor a leghatásosabb gyógymód a sós vizes gargalizálás. A módszer hatékonyságát mára orvosok is bizonyították. Állításuk szerint a só segít elvonni a gyulladt váladékot a szövetekből, és ez által ideiglenesen csökken a duzzanat és a fájdalom. Az ajánlott mennyiség: 8 deci meleg víz és egy evőkanál só. Ha azonban panaszaid három nap múlva sem nem enyhülnek, mindenképp fordulj orvoshoz, mert a sós víz nem elég a betegség kiváltó okának kezelésében.
A rossz leheleten segíthet a joghurt! A bennük lévő probiotikumok semlegesítik a gyomor és a száj közötti savas kémhatást, így megszüntetik a kellemetlen szagot. Gasztroenterológus szakemberek szerint minderre bármilyen élőflórát tartalmazó tejtermék képes, azonban sajnos nem semlegesíti a nyelven vagy az ínyen lévő baktériumok okozta szájszagot, ezen csak egy alapos fogmosás segíthet.
A tengeribetegség leggyakoribb tünete a fokozott nyáltermelés, a szervezet ugyanis így védi a fogakat a hányásban lévő savakkal szemben. A kutatók ezért felvetették, mi lenne, ha ezt fokozott nyáltermelést szüntetnék meg először. Az olajbogyó például tökéletes erre, ugyanis a benne lévő tanninok savai kiszáradást okoznak, és ez segít enyhíteni az émelygést. Ennek hatására pedig a szervezet a továbbiakban nem fog a szokásos módon - vagyis hányással - reagálni. Érdemes kipróbálni, ugyanakkor a módszer csak a hányinger kezdeti szakaszában, a nyáltermelés megváltozásakor hatásos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.