Elkészítés: 1. Érett, de kemény körtéket választunk, megmossuk, meghámozzuk, és száruk épségére ügyelve félbevágjuk őket. Alsó domborulatukból levágunk 1-1 vékony szeletkét, hogy ne billegjenek a tálon, közepükből pedig karalábévájóval kivágjuk a magházukat, és egy kevés gyümölcshúst is, hogy helye legyen a tölteléknek .
2. A bort felforraljuk a cukorral, a fahéjjal és a szegfűborssal, beletesszük az elfelezett körtéket, és többször meg-megforgatva, mérsékelt tűzön félpuhára főzzük kb. 10-15 perc alatt. A borban hagyjuk kihűlni, és 1 napot pihentetjük, hogy átvegye a bíbor színét a bornak.
3. Másnap a pisztáciát serpenyőbe szórjuk, zsiradék hozzáadása nélkül, folyamatosan kevergetve-rázogatva mérsékelt tűzön kissé megpirítjuk, és azonnal lapostányérra csúsztatjuk, hogy meg ne égjen. A mogyorót is ugyanígy megpirítjuk, ha nem pirítottat vettünk. Mindkettőnek egyik felét darabosra, a másik felét finomra vágjuk.
4. A körtéket üregükkel lefelé papírkendőre borítjuk, és felitatjuk róluk a nedvességet. A sajtot villával megtörjük, hozzáadjuk a vajkrémet, ízlés szerint sózzuk, frissen őrölt borssal fűszerezzük, krémesre keverjük, rövid időre hűtőbe tesszük.
5. Beledolgozzuk a krémbe a finomra vágott mogyorót és pisztáciát, csillagcsőrös habzsákba szedjük, majd kerek rózsákat nyomunk a körték üregébe. Tetejüket megszórjuk a durvára vágott mogyoróval és pisztáciával, tálra rendezzük, végül lazán, de gondosan letakarjuk, fél órára hidegre tesszük.
6. Fogyasztás előtt citromfűlevélkékkel díszítjük. Előételként, borkorcsolyaként kínálhatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.