Elkészítés: A tortalaphoz a cukrot kimérjük, keverőtálba tesszük, ráöntjük a tejet és az olajat. A tojásokat szétválasztjuk, a sárgákat a cukros-tejes tálba tesszük, a fehérjéket másik keverőtálba pár csepp citromlével és csipet sóval, ezekkel hamarabb keményedik a habunk. A liszthez adjuk a sütőport, összekeverjük. A tojásfehérjét felverjük, mikor már elég kemény, hozzáadjuk a 4 dkg cukrot, ezzel jó kemény habbá verjük.
Az olajat, cukrot, tejet, tojássárgát szintén kicsit elkevertjük, majd hozzáadjuk a lisztet, ezzel jól kidolgozzuk (mixerrel 2-3 perc), majd utána már csak a mixer villáival vagy egy kézi habverővel beleforgatjuk a habot is. Nem kell annyira óvatosan, mint a piskótánál, de azért nagyon ne gyötörjük.
Egy nagy tepsi alját kibéleljük papírral, oldalát lekenjük valamilyen zsiradékkal, majd 175 fokos sütőbe toljuk, kb. 35-45 percet sütjük, de ez sütőfüggő, tűpróbát végezzünk. Mialatt sül, el lehet készíteni a krémet. Én a vaníliás piskótához csokikrémet választottam, ezzel a kombinációval nem lehet melléfogni egy gyereknél szerintem.
A krémhez a cukrot szárazon összekeverjük a liszttel és a kakaóval, majd hozzáadjuk a folyadékokat és tojást, jól elkavarjuk egy kézi habverő segítségével. Vastagaljú edényben állandó keverés mellett sűrű péppé főzzük, a lényeg, hogy főzzük is kicsit, pöfögjön 1-2 percig, mint a tejbegríz. Ezután hűtőfürdőbe tesszük, így csak néha kell belekeverni, nem bőrösödik be olyan hamar.
A lágy margarint habosítsuk ki, adjuk hozzá a kihűlt pépet, majd ezzel is jól dolgozzuk ki. Mikor már jó habos, akkor jelentős világosodás vehető észre rajta, szinte kifakul, de majd az állással ismét sötétedik. A krém elég a megtöltéshez és a külsejének bevonásához is.
Mikor megsült és kihűlt a piskóta, egy előre megrajzolt (de nyomtatni is lehet megfelelő nagyságút) Hello Kitty formát rátesszük, körbevágjuk. A levágott részekből még simán kijön egy somlóihoz a piskóta. A cicaformán kettévágjuk, és megtöltjük a krémmel.
A fondant-hoz a porcukrot szitáljuk át, minél finomabbra őrölt porcukrot válasszunk. Kb. fél kilónyit tegyünk keverőtálba, csináljunk közepére egy lyukat. A zselatint keverjük el a vízzel, vízgőz fölött melegítsük fel, mikor már jó forró, adjuk hozzá a margarint és a mézet, majd kavarjuk mindaddig, míg teljesen szétolvad benne. Öntsük a porcukorhoz, majd kanállal kavarjuk bele, adagoljuk közben bele a porcukrot, mikor már nem tudjuk kanállal kavarni, tegyük porcukorral meghintett munkalapra, és gyúrjunk bele annyi porcukrot még, hogy ne ragadjon már a munkalapra, sem a kezünkre (nekem 1 kg porcukorból bő 10 dkg maradt). Csomagoljuk fóliába, tegyük bele zacskóba, majd hagyjuk, hogy pihenjen egy napot.
Mikor elővettem, elég keménynek találtam, ezért gyúrtam még bele margarint, ezt úgy oldottam meg, hogy kezemet bekentem margarinnal vastagon, és úgy gyúrtam át egy kisebb adag masszát, így már jónak találtam. Egy kis részéhez piros ételfestéket tettem, így kaptam a rózsaszínt.
Persze a fondant-t csak akkor nyújtom ki, ha már a torta kész a bevonásra, azaz megvan töltve, be van fedve a krémmel, mert ezzel fog rátapadni és persze egy picit állt is a hűtőben.
A fondant-nal azért óvatosan kell bánni, mert könnyen reped, szakad, tehát csak ügyesen, a legnagyobb bevonatot, jelen esetben a fehéret téglalap alakúra nyújtottam, és keményítővel meghintett nyújtófára tekertem, úgy tettem rá a tortára, majd rásimogattam. Ennél a tortánál először a fejét, majd a végtagokat fedtem be fehérrel, nem az egészet, és a ruhácska rózsaszín fondant-t kapott. De aki akarja, az egészet is bevonhatja, és úgy is mehet rá a ruha és díszítés. Én a lánchoz apró ehető gyöngyöket használtam, illetve a szemekhez, orrhoz szivecskéket, méghozzá úgy, hogy a hátuljukat bekentem egy pici lekvárral, hogy rátapadjon. A masliját is ezzel a módszerrel tapasztottam rá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.