Elkészítés: A krémhez a tojások sárgáját összekeverem a vaníliás cukorral és a liszttel, apránként hozzáengedem a tejet. Közepes láng felett főzöm, amíg besűrűsödik, félreteszem, hagyom kihűlni. Hűlés közben néha meg kell keverni, hogy ne keletkezzen hártya a tetején. Miután kihűlt, a vajat kikeverem a porcukorral, és apránként hozzákeverem főzött masszát.
A tésztához a tojások sárgáját fehéredésig keverem a cukorral, hozzáadom a vizet, a sütőport, és tovább keverem még kb 5 percig. A tojások fehérjét kemény habbá verem és felváltva a liszttel a tojáskrémbe keverem, végül hozzáadom a kakaóport is. Sütőpapírral kibélelt nagy méretű tepsibe (nem gáztepsi, annál egy mérettel kisebb) öntöm, és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 20-25 percig sütöm. A sütési időt nem tudom pontosan, mindig ellenőrizni kell, ha már nem ragad rá a tűre, készen van, fontos, hogy az első 10 percben nem szabad kinyitni a sütő ajtaját, mert a tészta összeesik. Ha a tészta megsült, konyharuhára borítom, és hagyom kihűlni.
Miután kihűlt, pogácsaszaggatóval korongokat szaggatok ki belőle. A leeső tésztadarabokat egy nagy keverőtálba teszem megöntözöm a sütőrummal.
A vaníliás krém 2/3 részét a rumos tésztadarabokhoz adom, addig keverem, amíg egyenletes krémet kapok. Ezzel a krémmel töltöm meg a vízszintesen félbevágott tésztapogácsákat. Én 1 közepes, megpúpozott fakanálnyit szoktam darabonként beletölteni, kb. olyan vastag a krémréteg, mint maga a tésztapogácsa. Miután megtöltöttem, az oldalát a vaníliás krémmel vonom be, és kókuszreszelékben meghengergetem.
A mázhoz a vajat kis lángon megolvasztom, hozzáadom a feltördelt csokit, olvadásig melegítem, majd a sütikék tetejét bevonom vele.
Másnap vagy pár óra hűtés után fogyasztható. Jó étvágyat hozzá!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.