Elkészítés: A leveshúst megmosom, egyben hagyom, gyengén besózom. A velős csontokat szintén jól megmosom, végeiket megtömködöm sóval, hogy főzés közben a velő benne maradjon. A zöldségeket, a krumplit, a hagymát és a fokhagymát megtisztítom. A sárga- és a fehérrépát hosszában ketté, ha túl nagy, négyfelé vágom. A zellert és a karalábét negyedelem, a hagymát, a krumplit, a fokhagymagerezdeket, a kelkáposztacikket egyben hagyom, csakúgy, mint a petrezselyemcsokrot.
Egy nagyobb fazékba belehelyezem a húst, a velős csontokat, a krumplit, a hagymát és a fokhagymagerezdeket. Felöntöm vízzel, lassú tűzön felteszem főni, ha gyöngyözve forrni kezd, habját leszedem. Beleteszem a zöldségeket, az erőspaprikát, az egész borsot, a köményt és a sáfrányt teatojásban belelógatom. Lassú tűzön addig főzöm, amíg a hús megpuhul, ha szükséges utánsózom.
Szűrőkanállal először a velős csontokat veszem ki belőle, a csontokból kirázom egy tálra a velőt, amit pirított kenyérszeletekre adagolva, sóval, borssal, pirospaprikával kínálok előételként.
Külön-külön tálra szedem a főtt húst és a zöldségeket. A levest leveses tálba szűröm. Forrón tálalom, a zöldségekből és a húsból mindenki ízlése szerint tesz a levesébe, vagy külön fogyasztja, tormával, mustárral, kenyérrel.
Levesbetétnek mi legjobban az apró csigatésztát kedveljük, de cérnametélt, grízgaluska vagy a májgombóc is illik hozzá. Házi készítésű darált erőspaprika sem hiányozhat az asztalról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.