Elkészítés: A bordát a bordacsont mellett éles, hegyes késsel felszúrom, a nyílást vékonyabb sodrófa segítségével kitágítom. Sóból, borsból, mustárból kevés olajjal pácot készítek, ezzel a felszúrt bordát alaposan megkenem, félreteszem hűtőbe pihenni 2-3 órára.
A megtisztított májat leforrázom, és a sonkával együtt apró kockákra vágom. Hozzákeverem a főtt rizst, az egész tojásokat és a tejszínt, sóval, borssal, petrezselyem zölddel fűszerezem.
A felaprított hagymát olajon megfonnyasztom, hozzákeverem a rizses, májas, sonkás töltelékhez, kézzel még egyszer alaposan összedolgozom.
A keverékkel megtöltöm a felszúrt őzbordát, végeit hústűvel megtűzöm. Egy tepsibe vagy sütőtálba beleteszem a zsír háromnegyedét, a tűzhelyen, minden oldalán hirtelen átsütöm a bordát, majd fóliával lefedve beteszem a 180 fokra előmelegített sütőbe.
Közben a felaprított zöldségek felét - a gomba kivételével - megpárolom némi zsírban, sóval, borssal ízesítve, majd felöntöm a vörösborral, és hozzáadom a húslevet is, összeforralom. Kiveszem a tepsit a sütőből, a húsra öntöm az imént elkészült zöldséges ragut, majd a sütőbe visszatéve, most már fedetlenül készre sütöm.
Amíg a töltött bordám sül, a zöldségek másik felét a darabolt gombával együtt vajon megpárolom.
Az elkészült húst vágódeszkára helyezem, a bordacsontok között felszeletelem. A tepsiben lévő zöldségragut összetrmixszolom, kellemes színű, illatú és állagú szaftot, mártást kell kapjak.
Szeletenként tálalom a bordát, adok mellé a párolt zöldségekből és a mártásból, burgonyafánkkal körítem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.