Az átgondolatlan diéták sokszor károsabbak, mint a néhány kiló súlyfelesleg. Éhezel, tetszik, hogy valamennyit fogysz, de közben a kedvenc ételeidről ábrándozol. A koplalás miatt egy idő után nemcsak a környezeted életét keseríted meg a hangulatingadozásaiddal, de különféle hiánybetegségek is felléphetnek nálad. Mindezt azért, hogy néhány héttel a sikeres fogyókúra lezárulta után, felhúzva a vadonatúj „jutalomfarmert”, megállapíthasd, hogy lassan, de biztosan visszakúsztak a leadott kilók. Ez a jojóeffektus, amit elkerülhetsz, ha az étkezési szokásaid változatod meg - adunk pár tanácsot, hogyan!
Érthető, hogy hamar szeretnél sikert elérni, de ezzel nem teszel jót magadnak! Ilyenkor a szervezet takaréklángra állítja magát: lassabban égeti el a kalóriákat, mint egyébként. A legjobb módszer tehát az, ha óvatosan, apránként kezdi el megváltoztatni az étkezési szokásait.
Mivel a fogyókúra miatt az anyagcsere automatikusan lelassul, ezért ha hirtelen sokkal több táplálékot kezdesz magadhoz venni, a szervezeted nem tudja követni a tempót.
Itt találsz diétás mintaétrendet >>>
Mozgás nélkül nem megy hatásosan és látványosan a fogyás: bizonyított, hogy az izmok használják fel a legtöbb energiát! Ezért érdemes izmot építened, ha fogyni szeretnél.
Esténként kedvet kapsz egy könnyű tésztához? Ez nem gond, de ne kövesd el azt a hibát, hogy ezt ellensúlyozandó kihagyod a reggeli étkezést vagy az ebédet! A szervezeted ugyanis ezt kamatostul visszafizeti az esti farkaséhség jelentkezésével. Ahelyett tehát, hogy lemondanál a főétkezésekről, ügyelj arra, hogy sose hagyd ki!
Puhára vagy félkeményre, azaz al dentére főzzük a tésztát, és vajon mi a különbség? Az épp csak ehető keménységű tészta glikémiás indexe alacsonyabb, tehát lassabban felszívódó szénhidrátokat tartalmaz, így hosszan tartó telítettségérzetet okoz, szemben az egészen puhára főzött tésztánál!
Ez a finom salátafajta a fogyókúrák fontos szereplője lehet. A csípős kis levelekben ott rejtőznek az értékes keserű anyagok, amelyek beindítják a zsírégetést, és méregtelenítenek, ráadásul természetes étvágycsökkentő hatásuk is van. Nem szereted a rukkolát? Sebaj, az articsóka, a kelbimbó vagy a többi kesernyés zöldségféle is tökéletesen megfelel a célnak! De próbáld meg olajokkal, fűszerekkel ízesíteni a rukkolát, hátha megszereted. Érdemes megpróbálni!
Úgy szeretnél jóllakni, hogy közben a zsírsejtjeid ne jussanak táplálékhoz? Erre a magas víztartalmú élelmiszerek – a könnyű zöldséglevesek, a lédús zöldségek (uborka, paradicsom) és gyümölcsök (dinnye, alma) – a legalkalmasabbak! A térfogatuknak köszönhetően ezek gyorsan „lecsillapítják” a korgó gyomrot!
A cukros üdítők, a tejeskávé és az alkoholfélék talán csábítóak, de ahhoz képest, nem laksz tőlük jól és kifejezetten magas a kalóriatartalmuk. Épp ezért amikor csak lehet, igyál kalóriamentes folyadékot: jó minőségű csapvizet, friss citrommal ízesített ásványvizet, illetve gyümölcsteát cukor nélkül.
Állandóan a csokoládé és az édességek körül forognak a gondolataid? A cink segíthet! Ez a fontos nyomelem a szárnyas- és a marhahúsban, a tojásban, a zabban és a borsóban is megtalálható, és segít az édesség utáni vágy csökkentésében
Gyakran szedünk másodszor is az ételből, mert még nem érezzük jóllakottnak magunkat. Ez azért van, mert 20 percbe telik, mire az agyunk megkapja a „telítettségjelzést” – a közbenső időben pedig sajnos hajlamosak vagyunk túlenni magunkat. Tehát: mostantól nincs kegyelem, de leginkább nincs repeta, ha valóban fogyni szeretnél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.