Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Édes bundás kenyér (french toast) recept
Édes bundás kenyér (french toast)
Egészséges

Igaz vagy hamis? 10 fontos infó a vízről!

Árt-e, ha csapvizet iszol? Gond-e, ha szereted a szénsavas vizet? Szívesen iszol a műanyag flakonból, de vajon ezzel ártasz a szervezetednek? Fontos kérdések és meglepő válaszok következnek a vízről!

Ha a nagymamámnál főzünk húslevest, más az íze. A víz miatt - mondjuk mindig. Ha külföldön iszunk kávét, valahogy selymes a végeredmény - általában ezt is a más vízminőséggel magyarázzuk. Ha te is tapasztaltál már hasonlót, akkor neked szólnak az alábbi sorok!

1. Állítás: Nem iszom csapvizet, mert klórszaga van. Biztosan káros a szervezetemnek.

Válasz: Hamis! A csapvíz különféle tisztítási folyamatok után kerül otthonunkba, iható, és semmilyen káros hatással nincs a szervezetre. Vannak olyan helyek, ahol jobban érezhető a fertőtlenítő szaga, máshol egyáltalán nem. A klórszagot úgy tüntethetjük el, ha egy kancsóba vizet engedünk, és fél órára beállítjuk a hűtőszekrény alsó polcára. A csapvíz a legtöbb magyarországi településen biztonsággal fogyasztható!

5 tipp a vízkő eltávolításához! >>>

2. Állítás: Szénsavas ásványvizet iszom, mert segíteni szeretném az emésztésem.

Válasz: Igaz! A szénsavas vízben található szódabikarbóna semlegesíti a gyomor természetes savasságát, így ténylegesen megkönnyíti az emésztést. Gyomorfájás esetén is ajánlott: megszünteti a fájdalmat.

3. Állítás: Repülőn nem ajánlatos szénsavas ásványvizet inni.

Válasz: Igaz! Tiltásról szó sincs, de jobb a békesség. A gyomor egyharmadában található levegő, ami a magasban a légnyomásváltozásának köszönhetően nagyobb térfogatú lesz. Ha ehhez még szénsavas italt is iszunk, akkor könnyen felpuffadhatunk.

4. Állítás: Ha néhány napig nem voltam otthon, jól ki kell folyatnom a csapot, mielőtt innék belőle.

Válasz: Igaz! Ha néhány napig nem használjuk a csapot, a csőben bacilusok fejlődhetnek ki. Érdemes tehát jól kiengedni, mielőtt innánk belőle.

4 megdönthetetlen érv, hogy sok vizet igyál! >>>

5. Állítás: Csak jéghideg vizet iszom: nem lehet káros az egészségemre.

Válasz: Hamis! A hideg víz kellemesebb, jobban oltja a szomjat, mintha szobahőmérsékletű volna, csakhogy a szervezetben a hideg víz nehezebben szívódik fel. A szakemberek rendszerint 15 fokos vizet ajánlanak: élettani szempontból ez a legtökéletesebb. Így az íze is kellemes, és a szervezet számára is ideális. Ihatjuk tea vagy gyógynövénytea formájában is.

6. Állítás: A kisbabámnak jót tesz az ásványvíz.

Igaz! A kisbabák nagyon könnyen kiszáradnak, ráadásul súlyuk arányában háromszor annyi vízre van szükségük, mint a felnőtteknek. Olyan buborékmentes vizet is találunk, amelyiknek a palackján feltüntetik: kisbabáknak is ajánlott.

7. Állítás: Nem baj, ha az üvegből iszom...

Válasz: Igaz és hamis! A szájban milliárdnyi baktérium található, amelyek nagy része könnyen bekerül így az üvegbe. Ha a víz szobahőmérsékleten marad, 7 óra alatt valóságos tenyészet fejlődhet ki benne! Jobb hát a nagy palackokból pohárba kitölteni a vizet. Ha kis üvegünk van, és biztosak vagyunk benne, hogy hamarosan megisszuk az egészet, nyugodtan igyunk üvegből!

Mintaétrend a méregtelenítéshez! >>>

8. Állítás: Meg lehet részegedni a víztől.

Válasz: Igaz! Nagyon ritka, majdnem kivételes eset. Akkor fordulhat elő, ha nagyon sokat iszunk (ez több liter, akár 10 is lehet!). Ebben az esetben a szervezet telítődik, képtelen feldolgozni és kiüríteni a szervezet. Következésképp idegi problémák lépnek fel, amelyek nagyon hasonlítanak a részegséghez, mint például az egyensúlyzavar.

9. Állítás: Jól teszem, hogy felforralom az ásványvizet, mielőtt a kisbabámnak adnám.

Válasz: Hamis! Az ásványvizeket folyamatosan ellenőrzik: ez biztosítja a minőséget. Használhatjuk őket egyenesen az üvegből: nem kell felforralni.

10. Állítás: Bármilyen vizet ihatok a terhességem alatt.

Válasz: Hamis! Ha tehetjük – és miért ne tehetnénk? –, válasszunk alacsony ásványtartalmú vizet a terhesség alatt. Figyeljünk a víz nátriumtartalmára is: minél kevesebb, annál jobb! Ezzel megelőzhetjük a lábödémát.

Mikor, mennyi folyadékot tanácsos innod? Megmutatjuk! >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.