A természet patikájának egyik legjobb eleme a galajfű, melynek három változatát is ismerjük, sőt a népi gyógyászat használja is. A galajfű igénytelen, szinte bárhol megnő. A szára egyenes, virága pedig lehet sárga vagy fehér is, gyógyításra pedig a föld feletti virágos szárrészt használjuk, melyet virágzás idején, június-júliusban kell begyűjteni.
A galajfűnek három változatát ismerjük és kis eltéréssel mindegyik ugyanolyan kiváló gyógyhatással rendelkezik. A tejoltó, a közönséges és a ragadós galaj az egész mirigyrendszerre fejti ki jótékony, gyógyító hatását, ezért kiváltképp ajánlatos a fogyasztása a pajzsmirigybetegek számára – írja a gyogynovenysziget.hu.
Beszédes nevét onnan kapta, hogy egykoron nemcsak gyógyászati, hanem élelmiszeripari célokra is használták. A galajfű ezen változatával készítették egy időben a sajtokat, ezzel oltották a tejet. A tejoltó galaj virága élénksárga, a növény remek vízhajtó, görcsoldó hatású, vese- és epebajokra, mirigydaganatok kezelésre is használják.
A tejoltó galajból készült teát ihatjuk a veseműködés és a mirigyrendszer működésének javítása érdekében, húgyúti gyulladás és májfertőzés kezelésére. Külsőleg nehezen gyógyuló, égési sebeket kezelhetünk vele – olvasható a Györgytea honlapján.
A tejoltó galajjal ellentétben a közönséges galaj apró virágai nem sárgák, hanem sárgásfehérek, az illatuk kissé a mézre emlékeztet. Cserjések és utak mentén, hegyi réteken nő.
A közönséges galajból készült tea pajzsmirigyproblémák, alul- és túlműködés esetében is eredményesen használható, emellett jó vértisztító hatású gyógynövény, mely a vesét is karban tartja, sőt a prosztatának is jót tesz. A mirigyrendszer védelme mellett bevethető álmatlanság ellen, sőt a serdülőkori pattanások ellen is. A népi gyógyászatban a közönséges galajt daganatos megbetegedések megelőzésére és kezelésére is használták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.