A nyers húsban és húslében lévő baktériumok bizony könnyen átkerülhetnek más ételekre, eszközökre és felületekre. Ezt hivatalosan keresztszennyezésnek nevezik. Amit úgy kerülhetsz el, hogy mindig alaposan kezet mosol meleg vízben szappannal, mielőtt és miután nyers húshoz érsz. És a konyhai eszközöket, vágódeszka, kés, stb. is alaposan elmosod, valamint fertőtleníted is, a konyhapulttal együtt. Tehát a szappanos, meleg vizes tisztítás nem elég! A fertőtlenítést elvégezheted akár házilagos megoldással is, például keverj el egy evőkanálnyi illatmentes, klóros fehérítőt nagyjából 3,78 liter vízben és azzal töröld át az eszközöket és a felületeket.
Az is fontos, hogy a nyers húst mindig csomagolva tárold a hűtőben, tehát a pácolt hússzeleteket is feltétlenül takard le, hogy ne fertőzhessék meg az élelmiszereket.
Ahhoz, hogy a baktériumok elpusztuljanak, fontos, hogy a megfelelő hőfokon készítsd el a húst, ehhez jól jöhet, ha beszerzel egy húshőmérőt.
Az élelmiszer-biztonsági szakértő szerint a nyers marha-, sertés-, bárány- és borjúhúst addig kell sütni-főzni, amíg az eszközzel 62,8 Celsius-fokot nem mérsz, majd fogyasztás előtt tanácsos beiktatni egy háromperces pihentetést. A darált marha-, sertés-, bárány- és borjúhúsnál egy kicsit magasabb, 71,1 fok a biztonságos maghőmérséklet, míg a baromfiknál a 73,9 fok.
Hiába figyelsz oda a megfelelő tárolásra, hűtésre a nyers hús és más élelmiszerek is mindig tartalmaznak bizonyos fokú rizikót. Ezért mindig ellenőrizd, hogy minden rendben van-e az adott étellel, mielőtt megeszed! Hogy hogyan? Az érzékszerveiddel. Ha szokatlanul néz ki, rossz a szaga vagy furcsa az íze, inkább ne edd meg, így könnyen megkímélheted magad egy kellemetlen ételmérgezéstől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.