Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Mákos guba  recept
Mákos guba
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Édes bundás kenyér (french toast) recept
Édes bundás kenyér (french toast)
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Ünnepi francia pirítós recept
Ünnepi francia pirítós
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Érdekességek

Ez a hozzávaló nincs az igazi a spagetti carbonaraban!

Kevés olyan fogást övez olyan makacsul kitartó tévhit, mint ami itthon megfigyelhető a spagetti carbonara kapcsán. Pedig egy biztos: az eredeti receptben nincs tejszín!

A carbonara ikonikus itáliai fogás, amelynek eredetéről nagyjából annyiféle történet létezik, mint ahányféleképpen elrontják a készítését. Az igazi spagetti carbonara krémességét nem tejszín, hanem a sózással tartósított pancetta kisült zsírja és a tojás adja, amelyet nem kell főzni, csak a forró tésztára ütni, mert annak hője tökéletesre készíti el.

Szénégetők vagy amerikai katonák?

A történetek igencsak különböznek, akár arról van szó, hogy ki találta ki, akár arról, hogy mikor. Ami biztosnak tűnik: a fogás Rómából ered, mint ahogy a hozzá eredetileg használt pecorino sajt is.

A carbonara szó az olasz nyelv faszén szavához köthető, ezért is gondolják sokan, hogy a város környéki erdőkben dolgozó szénégetők egyszerű, laktató kedvencéről van szó. Mások szerint a szénnek annyi köze van a szószhoz, hogy a benne lévő frissen őrölt bors úgy néz ki, mintha szén lenne.

Ennél érdekesebb történet, hogy a fogás a 19. század elejének lázadó csoportjaihoz, a Carbonarikhoz kapcsolódik. A gond az, hogy semmilyen adat nem maradt fenn az ő kedvenc ételeikről, és még elgondolkodtatóbb, hogy magáról az ételről sem nagyon, egészen a II. világháború végéig, amikor az Olaszországban állomásozó amerikai katonák hazavitték magukkal új kedvencük receptjét. Sokan úgy gondolják, hogy az étel ekkor is született: a katonák szalonna és tojás fejadagjukat olasz szakácsoknak adták, hogy készítsenek belőle valamit – és így született meg a carbonara.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.