Elkészítés: 1, A lisztet összegyúrjuk a porcukorral, a vajjal, a tojássárgájával, egy csipet sóval és 2 evőkanál hideg vízzel.
Cipóvá formázzuk, frissen tartó fóliába csomagoljuk és 1 órára betesszük a hűtőbe.
2, A tésztát lisztezett deszkán akkora körré nyújtjuk, hogy körös-körül 2-3 cm-rel túllógjon egy 22 cm átmérőjű lapos peremes tűzálló tálon. A tésztát a formára borítjuk, a lelógó részt visszahajtjuk és a torta szélét hullámosra formázzuk (a mutató- és hüvelykujjunkal összecsippentjük, majd a másik kezünk mutatóujjával benyomjuk az összefogott tésztát. A cakkok között kb. fél cm legyen a távolság).
3, A sütőt 220 fokra előmelegítjük. A barackot lecsepegtetjük és vastag szeletekre vágjuk. A barackdarabokat kicsit egymásra csúsztatva elrendezzük a tésztán.
4, A tejfölt simára keverjük a tojások sárgájával, a cukorral, a liszttel, az olajjal és a keveréket lassan a barackra csorgatjuk. Vigyázzunk, hogy a barackszeletek ne mozduljanak el egymásról. A tortát a sütőben addig sütjük, amíg a töltelék megszilárdul (kb. 30 perc).
5, Elkészítjük a morzsát. Összemorzsoljuk a vajat, a lisztet, a cukrot és a fahéjat. Kivesszük a tortát a sütőből, két tenyerünk között rámorzsoljuk a törmeléket és még 15 percre visszatesszük a sütőbe. Ezalatt a morzsa aranybarnára sül. Szúrjunk a tésztába egy vékony pengéjű kést (vagy fogvájót) és ha már nem ragad rá a krém, megsült a pite. A tészta tetejét barackszeletekkel díszíthetjük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.