A lisztet, a sót és a cukrot egy robotgép keverőtáljába öntjük, majd belemorzsoljuk az élesztőt, ügyelve, hogy a sóval ne érintkezzen, mert az megöli a kis élesztőgombácskákat.
Ezután hozzáadjuk a puha vajat is, és a robotgép dagasztókarjával közepes fokozaton összedolgozzuk a tésztát. Közben vékony sugárban belecsorgatjuk a vizet, de közben folyamatosan dolgozzon a dagasztókar, egészen addig, amíg a tészta szép sima golyóvá áll össze, és már nem ragad a tál falához.
Ha már kellően rugalmas a tészta, kivesszük a tálból, kézzel átgyúrjuk, folpakba csomagoljuk, és egy órára hűtőszekrénybe tesszük.
A hűtőből kivett, pihentetett tésztát újra átgyúrjuk, és fél cm vastag téglalappá nyújtjuk.
Egy darab sütőpapír egyik felére tesszük a hideg vajat, majd ráhajtjuk a papír másik felét. Egy nyújtófával addig ütögetjük, amíg olyan nagy nem lesz, mint a kinyújtott tésztalap fele.
A tésztalapot a rövidebb oldalával magunk felé fordítjuk, és az alsó felére tesszük a kilapított vajat, majd beburkoljuk a tészta másik felével. A széleket kissé összenyomkodjuk, majd 90 fokkal elfordítjuk a tésztát az óramutató járásával megegyező irányba, és újra kinyújtjuk fél cm vastagra.
A tészta alsó harmadát felhajtjuk a felső egyharmadig, majd a felső harmadot lehajtjuk az előző hajtás széléig. Most az egész tésztát félbehajtjuk, kicsit lenyomkodjuk, újra fóliába csomagoljuk, és a hűtőbe tesszük legalább fél órára.
A fél óra leteltével kicsomagoljuk a tésztát, és úgy tesszük magunk elé, hogy az az oldala nézzen felénk, ahol látszik a hajtás, a zárt része pedig a jobb oldalunk felé nézzen. Újra kinyújtjuk a tésztát fél cm vastagságúra. Most felhajtjuk a tészta alsó egyharmadát, és erre hajtjuk rá a felső egyharmadát, mint egy levelet, majd újabb fél órára a hűtőbe tesszük.
Amikor ez a fél óra is letelt, megint kicsomagoljuk a tésztát, és magunk elé tesszük, úgy, hogy az az oldala nézzen felénk, amerről a hajtogatás van.
Lisztezett felületen 50 cm-es négyzetté nyújtjuk a tésztát, majd félbevágjuk két hosszú téglalappá. Bejelöljük az egyik téglalap hosszabb oldalát 5-5 cm-es távolságokban. A jelölések mentén a tésztából háromszögeket vágunk. A háromszögek aljától kiindulva feltekerjük a tésztát, előtte megtölthetjük étcsokoládéval is.
A feltekert tésztákat sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, úgy, hogy a hajtás alulra kerüljön. Így a tészta nem fog kinyílni sütés közben. A kis croissant-jainkat letakarjuk egy konyharuhával, és egy órát kelesztjük. Ha letelt az egy óra, lekenjük a tészta tetejét tejjel felvert tojássárgájával.
A croissant-okat aranybarnára sütjük a 180 fokra előmelegített sütőben 12-15 perc alatt.
Nézd meg videón, hogyan készül a házi csokis croissant blundel tésztából!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.