A húst a zsíradékkal jól összekeverem. Lehetőleg egy nagyobb és laposabb edénybe. Tetejére elsimitom a pépes fokhagymát, megszórom a köménymaggal, majd elteritem rajta a sót és a pirospaprikát úgy, hogy a húsmennyiséget szépen beteritse.
Jól átgyurom a húst és a füszereket. Ezt a müveletet mindaddig ismétlem, amig a kolbászhús át nem veszi a gyönyörü piros szinét. Javaslat: ha nem frissen vágott sertésből (pulykából) készül a kolbász, akkor rövid időre konyhamelegen hagyom, mert igy a füszereket jobban el tudom dolgozni a hússal.
Töltés: 1 csomag marha (vagy sertés: de ez általában elég vékony) sózott vékonybél kell hozzá. Ha nincs kolbásztöltőd, akkor úgy is megoldható (bár igy egy kicsit hosszabb ideig tart a töltés), hogy vásárolsz egy műanyag, szélesebb szájú töltőcsövet.
A belet felhúzom a töltőcsőre és a töltőcső szélesebb részébe rakom a húsgombócokat és egy fakanál nyelével nyomkodom le a húsokat a bélüregbe (Ez igy elég kezdetleges, de ha csak 1-2 kg-ot készítek, akkor nem szükséges a komoly töltő megvásárlása).
A belet jól ki kell mosni a sóból, majd hidegvizben kiáztatni. Elegendő annyi áztatás, amíg a húsokat összekeverem. Az elkészült kolbászokat azonnal, frissen is lehet sütni, de ha több mennyiség készül, akkor érdemes vagy fagyasztó szekrénybe rakni (2-3 hónapig nem fehéredik ki a paprika), vagy felfüstölteni és eltenni későbbi időszakokra.
Megjegyzés
A mennyiséget 10 kg-ra adom meg.
Természetesen ennél kevesebbet is lehet késziteni, csak akkor a hozzávalókat vissza kell osztani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.