Elkészítés: 1. A füstölt szalonnát és a gombát apró kockára vágjuk. A vöröshagymást és a fokhagymát finomra vágjuk.
2. Serpenyőben kiolvasztjuk a szalonnát, majd jöhetnek rá a hagymafélék, ha átpirult, mehet bele az alaplé és a bor, majd a só és a bors. (A sóval óvatosan, mert a szalonna lehet nagyon sós is. Én azt javaslom, hogy kóstoljuk meg előtte a szalonnát.)
3. Az egész alapban átforgatjuk a letisztított nyúllapockát, majd egy sütőzacskóba téve az egészet tepsibe rakjuk, és 180 fokon 1-1,5 órán át sütjük.
4. Amíg a nyúl sül, elkészítjük a mártást és a tésztát. A gombát vajon vagy olívaolajon megpároljuk. Amikor kiadta magából a levet, kicsit visszaforraljuk, majd felöntjük 2-3 dl alaplével. Ezzel pároljuk egy kicsit. 15 percnyi párolás után még egy kis alaplével felöntjük, ezután hozzáadjuk a tejszínt, amivel szintén beforraljuk. Sózzuk, borsozzuk (itt fehérborsot használjunk).
5. Közben forrásban lévő vízben 3 percig főzzük a cannellonikat. Amikor kivettük a tésztát, megtöltjük a közben elkészült gombás raguval. Mire ezzel végzünk, a nyúl elkészült, és kivehetjük a sütőből. A töltött cannellonikat megszórjuk friss parmezánnal, és egy formában háromszög alakban megsütjük 20 perc alatt.
6. Amikor a nyulakat kivettük a sütőből, a zakcsót kinyitjuk, a levet egy forralóba öntjük, forralni kezdjük. 1 dl alaplevet hozzáönthetünk, de nem fontos. Ebbe megy a paradicsompüré, kiforraljuk felére, majd félrehúzva 5 dkg vajat adunk hozzá, amivel simára keverjük.
7. Tálaláskor a cannellonikat a tányér egyik pontjára helyezzük, majd 2-3 db nyuszit elé helyezünk, amit leöntünk a pecsenyelével, és megszórunk aprított friss medvehagymával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.