Aranypatkók, faragások és miniatűr pontok is láthatóak azon a strucctojáson, amelyet kedden egy sajtótájékoztatón mutatott be Zsigóné Kati népi iparművész. Az Ország tojásán látható motívumok, képek és jelek őseink útján haladva mesélik el a magyarság történelmét. A motívumoknak a felrakása négy hónapot vett igénybe.
"Azért tojás, mert a tojás egy csoda, a kezdet és a vég jelképe. A nézőt azonnal magával ragadja bámulatos szépségével, különlegességével, míves kidolgozásával, beszédességével. Elmondhatjuk, hogy őseink útján haladva szól hozzánk, a sokatmondó, páratlan alkotás. Mi vagyunk benne, - történelmünk, - a magyar nép sorsa, élete" - mondta Zsigóné Kati, akit Dubaiban a világ 5 legjobb tojásdíszítője közé választottak, Európában, pedig a legjobbnak.
Kattints a képre, és még több fotót találsz az Ország tojásáról.
Az Ország tojásának megjelenése elsődlegesen a Húsvéthoz kötődik Jézus halála és feltámadásának ünnepe miatt, azonban mondanivalója alapján szorosan kötődik augusztus 20-hoz, az államalapítás ünnepéhez is. A 8 fő motívum egyike államalapító Szent István király.
A művész célja, hogy remekműve a magyar állam tulajdonába kerüljön, és hogy a világ számos pontján megtekinthető legyen kiállításokon is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.