A vöröshagymát megtisztítjuk, félfőre vágjuk, a fokhagymát megpucoljuk, a gerezdeket a kés lapjával megroppantjuk, és apróra vágjuk. A pecsenyemájat, ha szükséges, akkor megtisztítjuk, az esetleges ereket eltávolítjuk, majd a májat szárazra töröljük.
Egy nagyobb serpenyőbe kanalazzuk a zsírt, erre rakjuk a félfőre vágott hagymát, sózzuk, közepes lángon kevergetve, időnként pirítva 7-8 perc alatt puhára dinszteljük. Ha már puha, és itt-ott barnára pirul, akkor hozzáadjuk a fokhagymát és kevergetve nagyjából még egy percig pirítjuk. Amikor megérezzük a fokhagyma illatát, már le is vehetjük a serpenyőt a tűzről. A hagymát rakjuk egy tálba.
Amíg a hagymát dinszteljük, közben a libamájak egyik oldalát fűszerezzük kakukkfűvel és rozmaringgal. A serpenyőben a dinsztelt hagyma visszamaradt zsiradékához, ha szükséges, még egy kevés zsiradékot teszünk, erre fektetjük a fűszeres oldalukkal lefelé a májszeleteket. Ügyeljünk arra, hogy a serpenyő forró legyen, és akkora serpenyőt válasszunk, amiben a májszeletek kényelmesen elférnek, így tudjuk jól megpirítani a májat. Ha nincs nagy serpenyőnk, akkor süssük több menetben a májat.
A májat először addig sütjük, amíg a szélei el nem kezdenek fehéredni, ez nagyjából két-három percet vesz igénybe, ezalatt a másik, még nyers oldalát befűszerezzük kakukkfűvel, rozmaringgal, ízesítjük sóval és borssal, ezután pedig már meg is fordíthatjuk a májakat. A pirult fűszeres oldalt is sózzuk és borsozzuk. A májakat további két-három percig sütjük, majd a szinte teljesen elkészült májhoz adjuk a dinsztelt hagymát, elkeverjük, és felöntjük fehérborral, majd további egy-két perc alatt elforraljuk az alkoholt.
Nézd meg videón, hogyan készül a fehérboros libamáj!
Megjegyzés
Falatozhatjuk kenyérrel vagy krumplipürével is kínálhatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.