Elkészítés: A káposztát kitorzsázzuk, és forró vízben megabároljuk. (A torzsa szélétől kb. 1-2 cm-rel távolabb körbevágjuk, és kivesszük, így abároláskor a káposztalevél leválik a káposztafejről.) Ha új káposztát használunk, akkor kevés sót vagy ecetet kell a vízbe tenni, mert különben szétfő a káposzta.
A káposztáról levágjuk a széles eret,és ha nagyon nagy a levél, akkor harmadoljuk, ha nem túl nagy, akkor felezzük a leveleket. (A harmadolást úgy végezzük, hogy a levél közepe táján a két oldaláról 1-1 vékonyabb érnél behasítjuk káposztalevelet. Ami középen megmarad, annak a közepénél megmaradt hegyes részt kicsit visszavágjuk. Ha kettéhasítjuk a levelet, akkor hegyest, úgy, mintha tölcsért formálnánk, és a végét bedugjuk, a sarkosnál a két oldalát hajtjuk be, és felgöngyöljük utána. Ha középen hasítjuk ketté, akkor egyes tölteléket készítünk, ha harmadoljuk, akkor a két szélsőből hegyes, a középsőből sarkos tölteléket készítünk. Ne legyenek nagyok a töltelékek.)
A hagymát megdinszteljük a zsírban vagy olajban, majd belenyomjuk a fokhagymát, és ezzel is rövid ideig sütjük. Ezután beletesszük a darált húst, a kukoricadarát és a fűszereket. A sóból és borsból annyit kell beletenni,hogy ha megkóstoljuk, akkor érezhető legyen rajta a só és a bors íze is, mert a dara magába szívja a fűszereket.
A káposzta közepét, amibe már nem tudunk tölteni, apróra összevágjuk, és a fazék aljára hintjük. Erre rátesszük a töltelékeket.
Felengedjük annyi vízzel, hogy ellepje, és a levébe teszünk annyi sót, borsot és ételízesítőt, hogy kellően fűszeres legyen. Amikor felfőtt, hozzáadjuk a 5 dl vízben feloldott paradicsomot, és készre főzzük.
Ha megfőtt, a levét leöntjük róla, hogy ne ázzon el nagyon a kukoricadara. Fogyasztás előtt jó, ha áll 15-20 percet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.