A kiflit érdemes előző nap megvásárolni, hogy kicsit megszikkadjon. Felhasználás előtt vékonyan felkarikázzuk.
A tejhez hozzáadjuk a vajat, majd összemelegítjük. A tojások sárgáját simára keverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd állandó keverés mellett a tejhez csorgatjuk. Vízgőzben kevergetve főzzük, amíg be nem sűrűsödik.
A felkarikázott kiflire rászórjuk a darált mákot, az őrölt fahéjat, hozzáadjuk a mazsolát és a reszelt citromhéjat, majd összekeverjük.
Ráöntjük a felfőzött tejet, óvatosan összeforgatjuk, és pár percig állni hagyjuk, hogy a kifli felszívja a folyadékot.
A tortaformát (24-cm-s) kizsírozzuk, és megszórjuk zsemlemorzsával, majd beleöntjük a mákos kiflit. Ezután rákanalazzuk a lekvárt, majd egyenletesen elkenjük a kifli tetején. 100 fokra előmelegített sütőbe helyezzük, és kb. 15-20 percig sütjük.
A sütőből kivéve hagyjuk a formában kihűlni, majd ráhelyezzük egy tálcára.
A vajat simára keverjük a fele mennyiségű porcukorral, a másik felét a tojássárgájával, a vaníliás cukorral, és a pudingporral. Ezután hozzákeverjük a tejet, majd állandó kevergetés mellett, pár perc alatt, sűrűre főzzük, majd teljesen kihűtjük.
Amikor a puding teljesen kihűlt, apránként hozzákeverjük a cukros-vajhoz, hogy egy könnyű, sima krémet kapjunk. A teljesen kihűlt torta tetejére egyenletesen rákenjük a krémet, majd a hűtőbe tesszük, hogy a krém teljesen megdermedjen, és az ízek jól összeérjenek.
A habtejszínt kemény habbá verjük, majd ízlés ezzel szerint kidíszítjük a mákosguba tortát.
Megjegyzés
Tálalás előtt éles késsel ízlés szerint szeleteljük fel a tortát, majd úgy kínáljuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.