A kimért lisztbe szórjuk a sót és a szódabikarbónát, beleöntjük az aludttejet és a víz egy részét. A többit apránként adagolva adjuk hozzá dagasztás közben, ha szükséges. Annyi vizet adjunk hozzá, amennyit pont felvesz.
A tésztát kézzel kidagasztjuk. Ezt a tésztát alulról felfelé, „felverve” kell dagasztani, és mindenképpen kézzel. Géppel nem lesz a megfelelő állagú. A dagasztással levegőt is adunk a tésztához. Sima felületű tésztát kell kapnunk. Letakarva pihentetjük 20-30 percet, akkor jó a tészta pihentetés után, ha a felületén kisebb légbuborékok is felfedezhetők.
A tésztát ezután lisztezett felületen téglalap alakúra kinyújtjuk, és lekenjünk hideg zsírral. Minél hidegebb, annál jobban lesz kezelhető a következő nyújtás után. Miután lekentük, feltekerjük. A henger formájú tésztarudat felszeleteljük nagyjából 2-3 ujjnyi szeletekre, a keletkezett tekercseket lefektetjük, a csigák tetejét megszórjuk egy kevés liszttel, és letakarva ismét 20 percig pihentetjük.
A tésztacsigákat egy nyújtófa segítségével óvatosan kilapítjuk, korongokat formázunk belőle, közben egy serpenyőben közepes lángon zsírt hevítünk, és egyik oldalát két-három perc alatt ropogósra sütjük, majd megfordítjuk, és 1-2 perc alatt a másik oldalát is pirosra sütjük. Akkor dolgoztunk jól, ha sütés közben kissé hólyagos, buborékos lesz a tészta állaga a szódabikarbónának köszönhetően.
Az elkészült lapókát (lapótyát) lecsöpögtetjük, papírtörlőre tesszük. Az összes csigát ennek megfelelően sütjük meg, figyelve arra, hogy a serpenyőben pótoljuk a zsiradékot. Az elkészült lapótyát még melegen, kapros-fokhagymás tejföllel vagy szilvalekvárral tálaljuk, és úgy fogyasztjuk, mint a kakaós csigát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.