A rukkola sötétzöld leveleiben található olajak ugyanis olyan sajátos, karakteres ízt kölcsönöznek ennek a növénynek, amely alkalmassá teszi a rukkolát arra, hogy ne csak kevert salátákban találjon otthonra, hanem önállóan is fogyasztható legyen. A borsmustár diós, földimogyorós zamatát némi csípősség is kiegészíti. Ha kifejezetten erre a csípősségre vágyunk, akkor nagyobb, erőteljesebb leveleket vásároljunk, a zsenge, friss hajtásoknak még sokkal lágyabb az íze.
Erőteljes aromája miatt érdemes odafigyelni a rukkola mennyiségére mind a salátákban, mind a szendvicsekben, mind a különféle olaszos hangvételű fogásainknál. Akkor járunk jó úton, ha a rukkola nem elfedi vagy elnyomja a többi hozzávaló ízét, hanem azokkal együtt muzsikál. A borsmustár jó ízesítője a különféle tésztaételeknek, kerülhet spagettihez, megszórhatjuk vele a frissen sült pizzánkat, adhatunk belőle néhány levélnyit a lasagne mellé, de természetesen a rizottóhoz vagy más rizses fogásokhoz is kerülhet rukkola, dekoráció és extra fűszer gyanánt.
A rukkolát – a zöld fűszereinkhez hasonlóan – különféle mártások, krémek készítéséhez is felhasználhatjuk. Rukkolával gazdagítható a házi vajkrém, bármilyen - krémsajt vagy túró alapon nyugvó - kence, borsmustár kerülhet a friss házi sajtjainkba, felhasználhatjuk a különféle pácainkhoz. A formás zöld leveleket összedolgozhatjuk egy kevés dióval, olíva olajjal, parmezánnak, fokhagymával és készíthetünk belőle rukkola pestót. A kész pestó azután felhasználhatjuk különféle ételeink pácolására, adhatjuk kifőtt tésztához, ízesíthetünk vele krémleveseket, főzelékeket, egytálételeket is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.