Elkészítés: Megtisztítom a spárgák alsó részét egy hámozóval a fás részektől. Azután a fejeket letöröm és félreteszem, az alsó részeket pedig kisebb darabokra vágom.
A hagymát csak úgy tessék-lássék felkockázom (mivel úgyis turmixolás áldozata lesz), 1 evőkanál vajon kevés sóval párolom. Amikor üvegessé válik, megszórom fehérborssal, átkavarom, majd öntök rá egy pohár vermutot. Ezt követően beleteszem az apróra vágott spárgarészeket, felöntöm a zöldséglével (ez húslé is lehet), megsózom, és lassú tűzön forralom.
Közben a gombákat cikkekre vágom. 1 evőkanál vaj és kevés olívaolaj keverékén pirosra sütöm, a végén minimális zúzott fokhagymát teszek rá, tekerek borsot, picit sózom, és félreteszem a spárgafejek mellé.
A tejszínt és a keményítőt összekeverem.
Ez alatt az idő alatt a levesben puhára főnek a spárgadarabok, így egy botmixerrel zöldszínű egyveleget gyártok belőle. Visszateszem a tűzre, belerakom a párolt gombát és a spárgafejeket. Hogy ne vesszenek kárba az ott keletkezett ízek, a serpenyőt, amiben a gombát megpirítottam, kiöblítem egy kis levessel, és ezt a finom, fűszeres lét is beleöntöm a fazékba.
Elkészítem a zöldséggaluskát. Egy müzlis tálkába beleteszem a vajat, a szárított zöldségeket, a tojást, a lisztet és egy egészen picike sót. Rögtön beleszaggatom a levesbe egy kávéskanállal (vagy késsel, már nem is tudom).
Ekkor egy keveset kimerek a levesből, ráöntöm a keményítős tejszínre, és beleöntöm a levesbe. Teszek rá még egy picit vermutot az íze kedvéért. Egyet rottyan még, és kész is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.