Elkészítés: A zöldségeket alaposan megmosom, lecsöpögtetem.
A padlizsánt és a paprikát megsütöm. Én grillezni szoktam, ha van rá mód, fával, mert attól különleges ízt kapnak a zöldségek. De sima sütőben is elkészíthető. A padlizsánokat kicsit megszurkálom, hogy a lé távozhasson. Addig kell sütni, amíg a padlizsán megpuhul, a paprikák héja pedig teljesen megfeketedik.
Ha elkészültek, alaposan meghámozom őket, a paprikának a magját és csumáját is eltávolítom.
A felaprított hagymát közben már el lehet kezdeni dinsztelni. A hagymához hozzáadom a reszelt répát és petrezselymet is.
Ha a padlizsánt és paprikákat meghámoztam, kezdődhet a darálás. :) Én a hagyományos húsdarálón szoktam csinálni, vegyesen, egy kis padlizsán, utána paprika és a fehérbab. A fehérbabot azért szoktam ledarálni, hogy egy kicsit felszívja a zöldségek levét. Nagyjából elkészül a hagyma, mire a darálást befejezem, szóval a darált zöldségek mehetnek a hagymás-répás-petrezselymes egyvelegre.
Alaposan összekeverem, és kb. 45 percet hagyom magában főni. Ezután adom hozzá a paradicsompürét, majd ízesítem sóval, borssal és jó sok babérlevéllel. Hagyom rotyogni kb. fél órát, ekkor jöhet az édesítés mézzel (cukorral is jó, de a méztől teljesen más ízvilágot kapunk). Mézből változó, hogy mennyit teszek, de ehhez a mennyiséghez max. 25 dkg mézet keverek.
Ha már az ízesítés sikerült, hozzákeverem a vörösbabot is. Én szeretem, ha ez viszonylag egészben marad. Az üvegben jól is néz ki. :) Innentől kezdve néha megkevergetem, addig kell főzni, amíg az edény szélén fel nem jön az olaj. Ha ezt látjuk, készen is van. Ebben a pillanatban szoktam egy késhegyni nátrium-benzoátot hozzákeverni, pár percig kevergetem.
Melegen tiszta, steril üvegekbe adagolom.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.