Elkészítés: A humuszhoz előző nap este beáztatjuk a száraz csicseriborsót, másnap az áztatólevet leöntjük, a csicseriborsót kicsit átmossuk. (Az áztatólébe kioldódnak a csicseriborsóból a proteázgátlók, így ha azt felhasználjuk a főzéshez, akkor nehezen emészthető étket kapunk). A csicseriborsót puhára főzzük (egy kevés szódabikarbóna lerövidíti a főzési időt), majd a humuszízesítőkkel összeturmixoljuk (tahini, 2-3 gerezd fokhagyma, citromlé, só, bors, csili, kurkuma, koriander, olívaolaj). Megkóstoljuk, és ízlés szerint tovább fűszerezzük.
Közben megmossuk a gombát, ha a gomba nagyobbacska, akkor elnegyedeljük, ha pici, akkor egészben hagyjuk. Egy nagy felületű serpenyőben kevés olajban megolvasztjuk a vajat, és ha az elfőtte a habját, akkor kb. a gomba harmadát megsütjük a vajas olajban. Cél, hogy ne legyen túl sok gomba egyszerre a serpenyőben, mert akkor a gomba nem sül, hanem fő. Ha a gomba megsült (szép barna kéreg alakult ki rajta), akkor kiszedjük a zsiradékból. Ha kell, pótoljuk a vajat/olajat, és megsütjük a további gombadarabokat. A sült gombát friss petrezselyemmel, sóval és aprított fokhagymával fűszerezzük.
A tálaláshoz a humuszt egy tányéron elterítjük, meghintjük pirospaprikával, és ráhalmozzuk a gombát. Magában vagy pitával fogyasztjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.